Společnost
13/06/2024 Petr Sobol

Startuje Fajne léto. Nabídne řadu akcí pro celé rodiny

Foto: se souhlasem Moravskoslezského kraje

Také letos obohatí letní víkendy v Moravskoslezském kraji festival Fajne léto. Celkem devět akcí nabídne zajímavý program na různých zastávkách Technotrasy.

Návštěvníky čekají zážitky spojené s technikou, řemesly a výjimečným geniem loci Moravskoslezského kraje. Fajne léto 2024 odstartuje v neděli 16. června u Muzea nákladních automobilů Tatra Kopřivnice.

„Letošní Fajne léto bude v Moravskoslezském kraji zase bohatější než to loňské, připravujeme hned devět akcí v nejrůznějších koutech regionu. Představí se opět unikátní industriální atraktivity, například Muzeum Břidlice v Budišově nad Budišovkou, Osoblažská úzkokolejka, karlovická Kosárna nebo třeba Vagonářské muzeum ve Studénce. Všude bude připravený zajímavý program pro celou rodinu a prezentace Technotrasy, jako skvělého průvodce po technických zajímavostech našeho kraje,“ uvedla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Šárka Šimoňáková.

První akce Fajneho léta se koná už v neděli v Kopřivnici. Jmenuje se Hrátky s tátou a Tatrou. Před Muzeem nákladních automobilů Tatra Kopřivnice se od 14 hodin koná sraz oranžových plastových tatrovek. Na malé řidiče čekají soutěže v jízdách zručnosti, nakládání nákladu nebo koulení pneumatik. Zábava je připravená i pro starší návštěvníky, zahraje kapela, taky budou na místě k vidění veteráni nebo hasičská technika.

Fajne léto 2024:

16. 6. Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice
22. 6. Muzeum Břidlice Budišov nad Budišovkou
13. 7. Osoblažská úzkokolejka Třemešná-Osoblaha
20. 7. Opevnění Šance – Návštěvnické centrum
27. 7. Kosárna Karlovice
17. 8. Hedva Český brokát Rýmařov
17. 8. Vagonářské muzeum Studénka
31. 8. Futureum Ostrava
Říjen Národní zemědělské muzeum v Ostravě

Sdílejte článek