Společnost
27/04/2017 Jaroslav Baďura

Stovky lidí opět přišly do stanu proti melanomu v Ostravě

Už jedenáctý ročník preventivní akce s názvem Stan proti melanomu se konal v Ostravě. Do nákupního centra Avion Shoppping Park Ostrava přišly stovky lidí a v dlouhé řadě trpělivě čekaly i několik hodin, až na ně přijde řada.

„Je to akce, která má upozornit širokou veřejnost, že existuje velmi jednoduché vyšetření kůže, které může odhalit případně vážné onemocnění kůže, kožní nádor, melanom,“ řekla primářka kožního oddělení Fakutlní nemocnice Ostrava Iveta Vantuchová.

Právě ostravská fakultní nemocnice a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady jsou organizátory Stanu proti melanomu. Akce se pořádá již po jedenácté.

„Jsem snědší typ a mám na těle docela dost znamínek. Jak jsem starší, tak se některé z nnich mění a proto jsem se rozhodla přijít, aby se mi na ně lékaři podívali,“ řekla Magazínu PATRIOT jedna z žen, které čekaly na vyšetření.

„Loni jsme vyšetřili jen v Ostravě zhruba osm set pacientů: ženy, muže i děti. Každoročně odhalíme několik vážných kožních nádorů. To procento je přilbižně stejné. Někdy jde o počínající, někdy už viditelné choroby, které je třeba ihned začít léčit, proto pacienty ihned pozveme k nám do nemocnice,“ dodala primářka Vantuchová.

 

Sdílejte článek