Společnost
03/12/2015 Jaroslav Baďura

Střet s kamionem nepřežil ve Stachovicích řidič osobního vozu

Čtyřiasedmdesátiletý muž dnes zemřel při střetu osobního a nákladního automobilu ve Stachovicích na Novojičínsku. Nehoda se stala asi dva kilometry od nájezdu na dálnici D1, podle předběžných výsledků vyšetřování pravděpodobně řidič osobního auta vjel do protisměru a tam se střetl s kamionem.

U nehody, která uzavřela provoz na silnici, zasahovaly dvě jednotky hasičů zasahovaly dvě jednotky hasičů. Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v podvečer krátce po půl šesté. Na místo vyjely dvě jednotky hasičů – profesionální ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bílovci a dobrovolní hasiči z Fulneku,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči po příjezdu na místo nehody zjistili, že v osobním vozidle zůstal zaklíněn řidič. Přivolaná lékařka záchranné služby už jen konstatovala smrt.

„Hasiči zajistili havarovaná vozidla před případným požárem, provozní kapaliny, uniklé na vozovku, zasypali nasákavým sorbentem a nasvítili policistům místo nehody kvůli jejímu zdokumentování. Pak vyprostili pomocí hydraulického nářadí tělo řidiče z havarovaného osobního auta a uklidili silnici,“ dodal mluvčí.

Sdílejte článek