Společnost
30/11/2015 Jaroslav Baďura

Studenti frýdlantského gymnázia mají novou tělocvičnu za 55 milionů

Moderní sportoviště mají od tohoto týdne k dispozici žáci Gymnázia Frýdlantu nad Ostravicí. Dosud museli za svými sportovními aktivitami přecházet do tělocvičny přilehlé Základní školy T. G. Masaryka a do sportovního Relax centra Kotelna. Nyní mají sportovní areál pohodlně propojený chodbou přímo s budovou gymnázia.

„Zbrusu nový multifunkční areál za téměř 55 milionů korun bude sloužit nejen žákům gymnázia, ale v odpoledních hodinách a o víkendech také veřejnosti. Jsem rád, že se Moravskoslezskému kraji podařilo na jeho realizaci získat přes čtyřicet milionů korun z evropských peněz. Zbývající částku dofinancoval kraj ze svého rozpočtu,“ sdělil Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Sportovní hala disponuje hřišti pro basketbal, volejbal, nohejbal, florbal, házenou, sálový fotbal, badminton, gymnastiku a halovou atletiku, i moderním sociálním zázemím.

„Hala je atraktivním místem pro sportovní vyžití žáků gymnázia, zároveň nabízí také volnočasové zázemí špičkové kvality veřejnosti. Prostory s kvalitním zázemím mohou přitáhnout ke sportu mladé lidi, kteří mohou v tělocvičně smysluplně trávit svůj volný čas,“ říká Věra Palková, náměstkyně hejtmana. Kraj dokončil stavbu i přesto, že se rozešel s původním zhotovitelem, který nebyl schopný plnit své smluvní závazky.

Novou budovu tělocvičny, na kterou se Moravskoslezskému kraji podařilo získat evropské finance, využívají od začátku letošního listopadu také žáci Gymnázia Karviná. Stavba, kterou kraj spolufinancoval jedenácti miliony korun, si vyžádala zhruba čtyřicet milionů korun.

„Do konce letošního roku bude otevřeno ještě sportoviště u Slezského gymnázia v Opavě. Stavba za zhruba 63 milionů korun bude opět sloužit nejen žákům školy, ale i veřejnosti. Peníze kraj získal z evropských zdrojů, 21 milionů korun doinvestuje ze svého rozpočtu,“ doplnil náměstek hejtmana Ivan Strachoň.

Sdílejte článek