Sport
19/05/2020 Jaroslav Baďura

Světový pohár v plážovém volejbale letos v Ostravě nebude

​Zástupci Českého volejbalového svazu a pořadatelské společnosti Raul se s ohledem na aktuální situaci rozhodli ke zrušení 4hvězdičkového turnaje J&T Banka Ostrava Beach Open v roce 2020.

K verdiktu došlo po dohodě s Mezinárodní volejbalovou federací FIVB. Turnaj byl naplánován na 20. až 24. května, v podobném termínu, tedy na přelomu května a června, proběhne za rok. Fanoušci o zakoupené vstupenky nepřijdou.

„Ve spolupráci s FIVB a promotérem dlouhodobě vyhodnocujeme situaci v naší zemi. Byli jsme připraveni uspořádat turnaj letos v září, stále ale nemáme jistotu, že takto náročnou akci pro desítky tisíc fanoušků bude možné uskutečnit. Rozhodli jsme se proto pro zrušení turnaje a jeho posunutí na příští rok. O přesném termínu se už s federací bavíme i v návaznosti na odložené olympijské hry v Tokiu,“ prohlásil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

Podle zástupce pořádající agentury Raul Marka Tesaře se organizátoři dohodli se společností Ticketportal na převedení již prodaných vstupenek na příští rok.

Diváci tak o zakoupené lístky nepřijdou, navíc mají jistotu nejvýhodnější koupě, pokud by došlo ke zvýšení ceny vstupenek.

„Turnaj byl ve fázi intenzivních příprav, se kterými byly spojeny vysoké náklady. Jejich úhradu aktuálně řešíme s našimi partnery. I díky jejich podpoře umožníme našim skvělým fanouškům převést lístky na následující ročník, kdy do Ostravy opět přijede světová špička tohoto krásného sportu. Už nyní se těšíme, že znovu zažijeme tu neopakovatelnou atmosféru v unikátním prostředí Dolních Vítkovic,“ dodal Tesař.

Sdílejte článek