Společnost
27/09/2021 Petr Sobol

Technická univerzita Ostrava otevře nové ateliéry. Budou sloužit automobilovému designu

VŠB – Technická univerzita Ostrava otevře ve středu 29. září nové ateliéry automobilového designu StudentCar.

Cílem přestavby prostor a nákupu nových špičkových technologií je zkvalitnění výuky pro studenty několika studijních programů, hlavně nového programu Průmyslový design.

„Součástí ateliérů je například modelářská dílna nebo laboratoř 3D tisku, kde se do automobilů tisknou komponenty. Disponují i virtuální realitou, díky které studenti uvidí, jak nové vozy z dílny StudentCar vypadají,“ uvedl hlavní koordinátor projektu Petr Tomčík. Součástí ateliérů bude také laboratoř povrchových úprav a další související technologie.

Díky podpoře univerzity a Fakultě materiálově-technologické se podařilo zrealizovat stavební část ateliérů, které sídlí v budově K v porubském kampusu VŠB-TUO. Rekonstrukce začala v roce 2018 a skončila letos v srpnu. Technologické vybavení bylo částečně pořízeno financováním z projektu a doplněno stávajícími zařízeními, aby pro daný účel vytvořilo nejlepší kombinaci.

V dílnách StudentCar vzniklo už několik unikátních aut. Dvě z nich studenti odvezli na 61. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu, kde v roce 2019 uspěli se sportovním vozem v kategorii Inovace a transport v logistice. Ve zmodernizovaných ateliérech se nebudou vzdělávat jen studenti oboru Materiály a technologie pro automobilový průmysl, ale také studenti nového unikátního bakalářského studijního programu Průmyslový design, který vznikl letos ve spolupráci VŠB-TUO a Univerzity Palackého v Olomouci.

Sdílejte článek