Společnost
19/11/2015 Jaroslav Baďura

Těžká hasičská technika zasahovala u dvou nehod

Ke dvěma dopravním nehodám vyjížděla ve středu těžká technika Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Silný hasičský jeřáb Demag/Terex se postaral o postavení polského kamionu Mercedes Atego i s přívěsem v Dětřichově nad Bystřicí, vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon o vytažení zaseknutého osobního automobilu Škoda Felicia v tramvajovém kolejišti v Ostravě-Jihu.

Polský kamion, který převážel molitan, ležel po nehodě na Bruntálsku napříč silnicí I/45 na pravém boku přes celou šířku vozovky, jeho přívěs ležel zkroucený na střeše v příkopu. Řidič kamionu vyvázl bez zranění.

Zásah hasičů trval až do setmění, silnice byla uzavřena odhadem až osm hodin. Hasiči likvidovali menší únik provozních kapalin pomocí sorbentu, pomáhali překládat náklad na náhradní vozidlo a nakonec jeřáb za asistence navijáku hasičské cisterny zvedl přívěs a kamion zpět na silnici.

Také podvečerní nehoda pick-upu v Ostravě v Horní ulici nedaleko křižovatky s Plzeňskou ulicí se obešla bez zranění mladého řidiče, který se po průjezdu křižovatkou ve směru na Novou Ves patrně netrefil do správného jízdního pruhu. Na místo vyjely krátce před šestou hodinou večerní dvě ostravské jednotky ze stanic v Hrabůvce a Zábřehu, odkud přijel vyprošťovací speciál Bizon.

Vyproštění bylo ztíženo tím, že pick-up byl doslova zaklesnut v křížení dvou párů kolejí. Proto tentokrát nestačilo obvyklé připojení vozidla na naviják zásahové cisterny z Hrabůvky. I po příjezdu Bizona a zapojení jeho hydraulické ruky a závěsného kříže trvala opatrná manipulace hasičů s havarovaným vozidlem téměř hodinu, automobil se jim nakonec podařilo úspěšně vyprostit.

Sdílejte článek