Sport
04/08/2023 Václav Menšík

Vítkovičtí hokejisté ladí formu na nový ročník. S vozy od Autobondu!

V Autobondu jsme pečení vaření, takže když jsme se doslechli, že si v pondělí přijdou své nové vozy vyzvednout hráči HC Vítkovice Ridera, nemohli jsme u toho chybět. A než si kluci vyřídili formality, střihli jsme si přímo v showroomu Kia rychlé interview.

Jako první dorazil do Hrabové sportovní ředitel klubu Roman Šimíček. Hezky deset minut před dohodnutým termínem. To se hned pozná zkušený a zodpovědný manažer!

Po loňské skvělé jízdě play-off jsme nemohli jinak než probrat spokojenost se složením týmu, který zrovna začal trénink na ledě před novou sezonou a také ambice, které vítkovičtí mají.

„Kdybych řekl, že jsem spokojený s tím, jak je to teď na začátku přípravy, byl bych špatný manažer,“ usmívá se Roman Šimíček. Ale obratem hned dodává, že vzhledem k fázi přípravy, ve které tým je, je složení týmu adekvátní.

Vedoucí prodeje vozů KIA Dan Dlouhopolský (vlevo) v přátelském souboji s Romanem Šimíčkem. Foto: Radim Kolibík

Nedá mi to, jen tak lehce jej vyklouznout nenechám a ptám se, jaký typ hráče by se mu do týmu ještě hodil. Roman má jasno: „Jelikož jsem celý život hrál středního útočníka, líbil by se mi ještě nějaký kreativní centr. Kdyby byl na trhu a kdybychom se domluvili s majitelem našeho klubu.“

Sportovní ředitel neřekl nic konkrétního, ale já tam slyším příslib aktivity Ridery na přestupovém trhu, protože stejně jako před loňskou sezonou, má Roman Šimíček zdravé ambice. „Chceme hrát tak, jak jsme hráli loni a když se povede ještě něco víc, bude to super,“ nezastírá cíle své oraganizace.

Roman si na své nové Sorento ještě pár dní počká, ale do showroomu už přichází obránce Mário Grman, který bude ve své druhé vítkovické sezoně využívat crossover Kia XCeed.

Mário prošel finskou ligou i KHL, loni patřil ke spolehlivým pilířům obrany týmu a mě zajímá, jak je v Ostravě spokojen. „Jsem osobně moc spokojený, i proto jsem prodloužil smlouvu na další dva roky,“ usmívá se vítkovický obránce. A hned dodává: „V nové sezoně chci plnit hlavně tu úlohu, kterou v týmu mám, což je poctivá defenziva, ale letos bych chtěl přidat i ten pověstný kousek navíc.“

Mário Grman přebírá od Dana Dlouhopolského klíče od nového vozu. Foto: Radim Kolibík

Sotva Mario vyjede ze showroomu, místo po jeho XCeed zaujímá populární Kia ProCeed. Sportovní sound se rozléhá po autosalonu a už přichází dobře naladěný americký útočník Peter Krieger.

Přiznává, že loni to bylo jeho první setkání se značkou Kia, nikdy předtím takové auto neměl a byl moc příjemně překvapen. „A stejně tak jsem byl překvapen životem a atmosférou v Ostravě, žije se nám tu moc dobře. Našel jsem si tady oblíbená místa. Dokonce jsme vyšlápli na kopec, jehož jméno jsem zapomněl,“ směje se Američan. „Yeah! Lajsahoura, that’s it!“ dobereme se po chvíli k tomu, že se Peter s přítelkyní vydali na vrchol královny Beskyd.

Peter Krieger hovoří o svých letošních plánech. Foto: Radim Kolibík

Když se Petera ptám na jeho osobní ambice, hovoří naprosto otevřeně, jak je u Američanů zvykem: „Loni jsem měl bodů docela dost, ale chci být a vím že můžu být ještě lepší. Nejen v bodech, ale v celkovém přínosu pro tým, to nezměříš jen body. Náš tým má skvělé lídry a já k nim chci patřit.“

Když se přece jen zeptám, jaký cíl staví před celý tým, nezaváhá ani vteřinu. „Chci do finále!" pronese s naprostou samozřejmostí.

Musím říct, že tenhle americký přístup a neskrývané ambice se mi líbí a věřím, že tohle bude důležitá ingredience týmové chemie, kterou teď trenérský a manažerský tým HC Vítkovice Ridera ladí k dokonalosti. Těšíme se a budeme to sledovat přímo z tribuny!

Sdílejte článek