Společnost
21/06/2023 Petr Sobol

Tragédie. Mladá dívka, která se topila v Ostravě, v noci zemřela

Dvanáctiletá dívka, která se v úterý topila v Ostravě, v noci v nemocnici zemřela. Informovala o tom policejní mluvčí Eva Michalíková.

Tragédie se odehrála v úterý v odvalu Jeremenko v Ostravě-Hrabůvce. Dívka byla pod vodou deset až 15 minut. Následně ji pomoci lodi vytáhli hasiči, kteří společně se zdravotníky zahájili resuscitaci.

„Za stálé nepřímé srdeční masáže byly pacientce zajištěny dýchací cesty a lékař ji připojil k umělé plicní ventilaci. Po zajištění vstupu do kostní dřeně začali záchranáři podávat léky a museli rovněž přistoupit k defibrilačnímu výboji. Nakonec se jim podařilo obnovit pravidelnou srdeční akci," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Dívka měla být u vody se skupinkou nezletilých dětí. „Měla jít společně s kamarádkou do vody, kdy se po nějaké době obě začaly topit. Náhodní kolemjdoucí chlapci okamžitě začali reagovat. Jeden zavolal na tísňovou linku a druhý skočil za dívkami do vody. Jednu z nich se mu podařilo zachránit a vytáhnout na břeh vody. Druhou dívku následně z vody vytáhli hasiči, kteří ji předali do rukou záchranářů," dodala Michalíková.

Mladá dívka byla v kritickém stavu přepravena do Fakultní nemocnici Ostrava, tam ale v noci zemřela.

Sdílejte článek