Společnost
21/11/2015 Jaroslav Baďura

Tragická nehoda v Rýmařově, jeden mrtvý, dva zranění

Dvě jednotky hasičů z Rýmařova zasahovaly v pátek večer v Rýmařově na Bruntálsku u nehody osobního automobilu značky Renault Thalia, který narazil v zatáčce do stromu u silnice. Na stejném místě se už stalo několik vážných nehod.

Z havarovaného auta museli hasiči vyprostit tři zraněné osoby, řidič v seniorském věku srážku vozidla se stromem nepřežil. Policie vyšetřuje, proč vlastně k nehodě došlo.

„Čtyřiašedesátiletý muž zůstal v automobilu zaklíněn. Utrpěl mnohočetná poranění, kterým na místě podlehl. Posádky záchranné služby mu ani přes veškerou snahu nemohly pomoci a zasahující lékař musel konstatovat smrt pacienta,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Další spolujezdec, čtyřicetiletý muž byl v okamžiku příjezdu posádek záchranářů v bezvědomí a bezdeší. Došlo u něj k srdeční zástavě, musel být z automobilu vyproštěn a resuscitován. Poté, co se posádkám podařilo obnovit krevní oběh a zajistily život zachraňující úkony, byl pacient sanitním vozidlem přepraven na heliport záchranné služby v Bruntále, kde pro něj přilétl vrtulník. Stroj pak muže přepravil do ostravské Fakultní nemocnice.

„Jedenáctiletý chlapec byl se záchranáři v kontaktu, jeho zranění v oblasti dolních končetin byla těžká. Záchranáři jej zajistili krčním límcem, uložili do vakuové matrace a poté pozemní cestou transportovali do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ doplnil Humpl.

„Operační středisko hasičů bylo o nehodě na silnici I/11 mezi Rýmařovem a Bruntálem informováno v pátek čtvrt hodiny před šestou hodinou večerní. Na místo nehody, kde hasiči zasahují několikrát ročně, vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Rýmařově a jejich kolegové z jednotky sboru dobrovolných hasičů také z Rýmařova,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Sdílejte článek