Nejnovější zprávy: ​Na kraji Bělského lesa znovu funguje bistro a nově i veřejné toalety Galerie Díra zahajuje provoz v Domě kultury Ostrava výstavou fotografií

Sport

Trénoval tři mužské házenkářské celky, nyní Ivo Vávra povede ženy Poruby

​S novým trenérem vstoupí házenkářky DHC Sokol Poruba do nastávající sezony.

Ivo Vávra. Foto: Archiv

Vedení klubu oznámilo, že se jím stal Ivo Vávra, který má za sebou dlouholeté působení u několika týmů extraligy mužů. Naposledy vedl do letošního března házenkáře SKKP Handball Brno, když současně vykonával i funkci sportovního manažera.

Vávra se vrací do moravskoslezského regionu, protože pochází z Kopřivnice. Nejen, že v tamním prostředí začínal s házenou, ale pět sezon byl hlavním trenérem místního týmu v mužské extralize. Poté vedl dva roky muže Tatranu Litovel a nyní se přesouvá z Brna do Ostravy.

„Pokud jde o trenérský post u našeho ženského družstva, rozhodli jsme se pro změnu strategie,“ uvedl předseda klubu Jan Zezulčík pro Magazín PATRIOT.

V celku Poruby řadu let postupně a úspěšně působili slovenští trenéři Beňadik, Olšavský a Daniš. Posledně jmenovaný neměl možnost s týmem završit sezonu v play off české ligy a účastí ve finálové turnaji Českého poháru.

Kvůli koronavirové krizi byly soutěže nejprve pozastaveny a poté předčasně ukončeny. „S Dušanem Danišem jsme se po vzájemné dohodě rozhodli ukončit vzájemnou spolupráci. Jedním z důvodů byl i plánovaný zdravotní zákrok, takže panu trenérovi děkujeme za takřka roční práci a přejeme mu hodně zdraví,“ podotkl předseda klubu.

V Kopřivnici pracoval s mladými hráči

Jan Zezulčík vysvětlil, proč Poruba angažovala zrovna trenéra Vávru. „Sedli jsme si názorově v tom, jakým způsobem chceme dělat házenou. Víme, že pan Vávra pracoval v Kopřivnici s mladými hráči. A skladba našeho kádru je velice podobná, pokud jde o věkové složení družstva. Samozřejmě si uvědomujeme, že může být i určité riziko v tom, že dosud netrénoval tým žen. Ale přechod z mužské složky k ženské házené je jednodušší, než naopak. Navíc má k sobě asistentku trenéra Alenu Humlovou, která poznala házenou jako hráčka i trenérka. A možná právě ženský element by mohl zacelit případné nedostatky,“ rozebíral šéf klubu zajímavé téma.

Trenér Vávra zvolil Ostravu jako nové působiště i s ohledem na krátkou vzdálenost od „jeho“ Kopřivnice. „To byl taky jeden z důvodů, proč se rozhodl pro Porubu. Nabídka mu vyhovuje i z tohoto hlediska. Dojezdový dosah nepředstavuje velké cestování jako to bylo zřejmě v případě angažmá v Litovli a v Brně,“ přemítal Zezulčík.

Házenkářky Poruby by měly v srpnu absolvovat závěrečný turnaj Českého poháru, který byl na konec léta odložen z původního termínu v březnu. Nově vzniklým okolnostem musel tým přizpůsobit i přípravu na nadcházející období.