Společnost
12/01/2016 Jaroslav Baďura

Tři mrtví chodci za tři dny. Policie hledá svědky tragických nehod

Dodávka dnes při couvání v Ostravě-Porubě srazila důchodkyni. Šestaosmdesátiletá žena na místě zemřela. Jde už o třetího mrtvého chodce v Ostravě od začátku roku. V neděli řidič zabil najednou dva chodce na přechodu.

Dnešní nehoda se stala ve 12:30 v Porubě. „Pětatřicetiletý řidič vozu Ford Transit ženu při couvání zřejmě přehlédl. Chodkyně utrpěla při střetu závažná zranění, kterým podlehla na místě,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Dechová zkouška podle ní vyloučila, že by řidič byl pod vlivem alkoholu či drog. Podezřelý je z usmrcení z nedbalosti.

Kriminalisté hledají svědky kolize. Hlásit se mohou prostřednictvím linky 158. Stejné telefonní číslo by měli vytočit lidé, kteří byli svědky nedělní nehody na Sokolské třídě.

Čtyřiačtyřicetiletý řidič tam ve večerních hodinách srazil dva chodce. Z usmrcení z nedbalosti již byl obviněn, ve vězení může v případě odsouzení strávit až deset let. Oba chodci na místě zemřeli. Kriminalisté zjistili, že řidič těsně před nehodou sledoval mobilní telefon.

Nehoda se stala kolem 18:00 v centru Ostravy na Sokolské třídě. Dvaaosmdesátiletý muž a žena zatím nezjištěné totožnosti na místě zemřeli. „Oba utrpěli mnohočetná poranění, která byla smrtelná, a veškerá snaha o jejich záchranu se ukázala jako marná,“ uvedl už dříve mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Loni na silnicích celého Moravskoslezského kraje zemřelo 53 lidí. Letos už policejní statistiky evidují čtyři mrtvé. Tři z nich zemřeli v Ostravě.

Sdílejte článek