Společnost
19/12/2018 Jaroslav Baďura

Třinec vyhlásil Stavbu roku, vyhrál rodinný dům v Lyžbicích

​Originalitu a odvahu projevili vítězové letošního ročníku soutěže Stavba roku, kterou už tradičně vyhlašuje odbor stavebního řádu a územního plánování třineckého magistrátu.

Odborná komise letos hodnotila celkem patnáct přihlášených objektů ve třech kategoriích – rodinné domy, stavby komerčního charakteru a obnovy fasád stávajících objektů a veřejných prostranství. V pondělí 17. prosince 2018 pak komise slavnostně vyhlásila výsledky a ocenila v obřadní síni třinecké radnice nejzdařilejší stavby, jejich stavebníky i autory návrhů.

„Stavbu roku jsme hodnotili po devatenácté a stále si ji užíváme a baví nás čím dál víc. Mám radost, že v Třinci přibývá povedených staveb a že umíme být i v Třinci odvážní a originální,“ podotkla primátorka Třince Věra Palkovská.

Dodala, že soutěž Stavba roku je vhodnou příležitostí pochválit a poděkovat stavebníkům a autorům návrhů, kteří vzhled Třince svými rekonstrukcemi nebo novostavbami pomáhají dále vylepšovat. „Chceme, aby byl Třinec stále hezčí a aby se tu lidem dobře žilo. Oceněné stavby zvelebují naše město a jsou často motivací a inspirací i pro ostatní,“ dodala primátorka.

Do soutěže se mohly přihlásit stavby na území města zkolaudované v období od 1. 11. 2016 do 31. 10. 2018. Komise opět hodnotila všechny stavby velmi pečlivě a posuzovala více důležitých faktorů než jen samotný objekt. Bral se v úvahu celkový vzhled staveb, zpracování architektonických detailů, posuzovalo se souznění stavby s okolím a rovněž terénní úpravy.

Odborná komise vyhodnotila, že ocenění Stavba roku 2018 si zaslouží následující stavby:

Kategorie Stavby pro bydlení

Bylo přihlášeno 7 staveb. Hodnotící komise se shodla, že v této kategorii budou oceněny tři stavby, a to v následujícím pořadí:

1. místo – stavba rodinného domu v Lyžbicích. Stavebníky jsou Radoslav Holeksa a Lenka Andrlíková.

2. místo – stavba rodinného domu v Lyžbicích. Stavebníky jsou Břetislav a Ivona Kocurovi. Autorem návrhu je Ing. Přemysl Cieslar.

2. místo – stavba rodinného domu v Oldřichovicích. Stavebníkem je Tadeáš Kadlubiec. Autorem návrhu je Ing. Martina Zelinková

Kategorie Stavby komerčního charakteru

V této kategorii byly přihlášeny 3 stavby. Komisí byly oceněny dvě stavby:

2. místo – Flight Park Javorový v Oldřichovicích. Investorem je El Speedo s.r.o. Autorem návrhu je Ing. Petr Fraš.

3. místo – administrativní budova INTEVO s.r.o. v Oldřichovicích. Investorem je INTEVO s.r.o. Autorem návrhu je HK Dřestav s.r.o.

Kategorie Obnova fasád stávajících objektů a veřejných prostranství

V této kategorii bylo přihlášeno 5 staveb. Komisí byly oceněny tři stavby:

1. místo – obnova fasády RD v Konské. Stavebníkem je Jan Szopa.

2. místo – obnova fasády, zateplení a montáž lodžií bytového domu SNP 436/11 v Lyžbicích. Investorem je Bytové družstvo SNP Třinec. Autorem návrhu je Ing. Zelinka, s.r.o.

3. místo – obnova fasády, zateplení a montáž lodžií bytového domu Jablunkovská 471. Investorem je Společenství vlastníku jednotek domu č. 471. Autorem návrhu je Ing. Zelinka, s.r.o

Sdílejte článek