Sport
01/03/2022 Petr Sobol

Útok na extraligu nevyšel, Poruba se bojí pádu do druhé ligy

Hokejisté Poruby před sezonou pokukovali po postupu do extraligy. Před posledním duelem základní části se ale strachují o záchranu.

Hokejová Chance liga je letos extrémně vyrovnaná. Vždyť týmy na sedmém až jedenáctém místě dělí jediný bod. Do předkola play-off vede cesta ještě z desátého fleku, o který dlouho bojovala taky Poruba.

Ostravané však nezvládli pondělní domácí duel s Benátkami nad Jizerou, které jsou jistým sestupujícím do druhé ligy. Poruba sice smázla náskok soupeře a ve třetí třetině vedla 4:3, hosté ale srovnali a dovedli zápas do prodloužení. To rozhodl Stloukal, jenž dovršil hattrick, dva body jsou pro Porubu ale málo. Cesta do play-off je zavřená.

Poruba má však v posledním středečním kole stále o co hrát. Pokud zůstane na dvanáctém místě, sezona pro ni končí, ovšem pád na třináctou příčku by znamenal účast v nevyzpytatelném play down o udržení soutěže. Třinácté Ústí nad Labem přitom na Ostravany ztrácí jediný bod a čtrnáctý Šumperk jen body tři. Jak Ústí, tak Šumperk navíc ve středu hrají doma.

Zato Poruba jede do Kolína, který je aktuálně devátý a potřebuje body k udržení pozice v předkole play-off. „Jsme někde, kde nás nikdo neočekával. Musíme teď sebrat všechny síly a jet tam vyhrát,“ říká útočník Poruby Stloukal.

Poruba ve středu hraje o všechno. Pokud nakonec spadne do play down, tak ji čeká souboj 13. a 14. týmu tabulky. Kdo v sérii na čtyři vítězné zápasy prohraje, ten sestupuje do druhé ligy. Ani vítěz ale ještě nebude v klidu – čeká ho totiž dubnová baráž s nejlepším týmem druhé ligy, která se bude hrát rovněž na čtyři vítězné duely. Středeční večer tak nabídne pořádné drama, do něhož se zapojí i Frýdek-Místek. Ten je aktuálně jedenáctý a má stejně bodů jako desátý Prostějov. Poslední zápas rysi odehrají u osmého Vrchlabí. Naopak Havířov se v souboji s prvními Litoměřicemi s Chance ligou rozloučí, AZ sezonu nezvládl a padá.

Sdílejte článek