Společnost
04/02/2022 Petr Sobol

Už žádné cesty do Ostravy nebo Havířova. Frýdek-Místek chce obnovit zubní pohotovost

Ve Frýdku-Místku pokračují jednání o zřízení zubní pohotovosti. Radnice intenzivně usiluje o obnovení potřebné služby, která byla v minulosti zrušena.

S bolavým zubem do Ostravy nebo do Havířova. Tak vypadá běžná víkendová situace obyvatel ve Frýdku-Místku. Vedení města ale usiluje o změnu.

„Dostupnost péče zubních lékařů o večerech, víkendech a svátcích je v 55tisícovém městě nezbytností. Považuji za osobní úkol a povinnost primátora maximálně dopomoci k tomu, aby všechny strany došly k finální dohodě,“ uvedl primátor Petr Korč.

Město je připraveno obnovení služby podpořit také finančně. Důležitým přípravným krokem bylo setkání zástupců vedení města se stomatologickou komorou.

„Město skutečně dalo impuls ke znovuobnovení zubní pohotovosti ve Frýdku-Místku. Pokud nás Moravskoslezský kraj vyzve, nebude zřízení zubní pohotovosti nic bránit,“ řekl ředitel Oblastní stomatologické komory Frýdek-Místek Pavel Brückner.

Zubní pohotovost má vzniknout ve frýdecko-místecké nemocnici, která se pro zřízení služby jeví jako nejvhodnější. Dříve už v jejích prostorách zubní pohotovost fungovala.

„Jsme ochotni a schopni ve spolupráci s městem poskytnout a připravit požadované prostory,“ potvrdil ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku Tomáš Stejskal.

Nyní budou následovat další přípravné kroky. Klíčové bude jednání města s Moravskoslezským krajem, který je zřizovatelem služby.

Sdílejte článek