Společnost
05/03/2020 Jaroslav Baďura

Uznalý zloděj. Z účtu, kde bylo 100 tisíc, vybral jen desetinu a doklady poslal okradenému

​Policisté obvodního oddělení Ostrava – Vítkovice do měsíce od spáchání činu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření muži ve věku 29 let, a to ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Okradený muž ve věku 88 let navštívil jeden z nákupních řetězců v Ostravě – Zábřehu, kde si při nakupování odložil peněženku na zboží a zapomněl ji tam.

Měl však smůlu, že odložené peněženky si všiml kolemjdoucí muž, který místo toho, aby nález odevzdal na informace, si ji ponechal. Obsahem peněženky nebyly pouze doklady poškozeného, finanční hotovost téměř 2 000 korun, ale také platební karta s přiloženým PIN kódem.

Vzhledem ke špatné finanční situaci, jak měl podezřelý muž uvést u výslechu, touto kartou měl zaplatit nákup a také vybrat finanční hotovost ve výši 10 000 korun.

"Poškozený muž měl ve své podstatě i štěstí, že natrefil na skoro poctivého pachatele," uvedli policisté.

Důvodně podezřelý muž prostřednictvím platební karty v bankomatu zjistil i stav účtu. Senior měl naspořeno více jak 100 000 korun, přesto podezřelý muž vybral pouze 10 000 korun.

Okradený své doklady, které byly v peněžence, obdržel poštou. Měl mu je zaslat podezřelý muž.

Důvodně podezřelý 29letý muž je podle zákona ohrožen trestem odnětí svobody až na dva roky.

Sdílejte článek