Společnost
16/12/2015 Jaroslav Baďura

V Dolních Tošanovicích shořela střecha zámku, hasiči vynášeli starožitnosti

Sedm jednotek hasičů zasahovalo ve středu 16. prosince ráno v Dolních Tošanovicích na Frýdecko-Místecku u požáru valbové střechy zdejšího empírového zámku.

„Předběžná škoda byla odhadnuta na víc než jeden milion korun, i když se hasičům podařilo zachránit část inventáře zámku. Příčina vzniku požáru, který se obešel bez zranění, je zatím v šetření,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o požáru valbové střechy dvoupodlažního zámku informováno ve středu před půl šestou ranní. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic v Nošovicích a Frýdku-Místku, společně s nimi pět jednotek dobrovolných hasičů – Dolní Tošanovice, Dolní Domaslavice, Hnojník, Vyšní Lhoty a Dobratice.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu během hodiny a půl, půldruhé hodiny jim zabralo i dohašování s rozebíráním poničené střešní konstrukce s pálenými taškami.

„Hasičům se podařilo uchránit během zásahu část cenného inventáře zámku – nábytek, obrazy, koberce a další starožitnosti vynášeli ven, těžší kusy zakrývali uvnitř plachtami. Uchránili majetek za nejméně dva miliony korun,“ dodal mluvčí.

Sdílejte článek