Společnost
28/11/2015 Jaroslav Baďura

V Horní Suché hořela stolařská dílna, sušárna i sklad. Škody jsou statisícové

Celkem sedm jednotek hasičů bylo povoláno k nahlášenému požáru stolárny v Horní Suché na Karvinsku v sobotu nad ránem. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn, oheň však zničil dřevo a vybavení za statisíce korun.

Operační středisko obdrželo tísňové volání ohlašující požár boudy u stolařské dílny v Horní Suché několik minut po čtvrt na šest ráno v sobotu. Na místo byly vyslány jednotky ze stanic v Havířově a Karviné, které byly posíleny jednotkami sborů dobrovolných hasičů obcí Horní Suchá, Havířov, Havířov-Životice, Albrechtice a Těrlicko. Na místě tak zasahovalo celkem 11 výjezdových vozidel sedmi jednotek hasičů. K požáru taktéž zamířili řídící důstojník a vyšetřovatel požárů územního odboru Karviná.

Hasiči po příjezdu zjistili, že jsou zasaženy všechny vnitřní prostory jednopodlažní stolařské dílny, přilehlé sušárny a skladu. Ihned bylo nasazeno několik vodních proudů, aby se zabránilo případnému rozšíření požáru na okolní objekty, a také k uhašení požáru.

„Vzhledem k intenzitě požáru došlo ke zřícení ocelové konstrukce budovy dovnitř. Voda byla na požářiště dovážena pomocí velkoobjemových cisteren hasičů z hydrantové sítě v okolí. Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu těsně po osmé hodině ranní, tedy přibližně 3 hodiny po ohlášení požáru,“ popsal náročný zásah mluvčí hasičů Petr Holub.

Následně bylo potřeba vyhledávat skrytá ohniska požáru, vyskladňovat velké množství dřeva z objektu a dohašovat prostory celého objektu. Celý zásah byl pro hasiče velmi náročný, museli vzhledem k velkému vývinu kouře používat dýchací přístroje, kterých bylo potřeba velké množství. Za tím účelem byl na místo povolán také protiplynový automobil Mercedes-Benz Sprinter s dostatečnou zásobou dýchací techniky.

Požár byl úplně zlikvidován kolem půl jedenácté dopoledne, v současné době probíhá dohled místní jednotkou SDH, která má za úkol kontrolovat požářiště a v případě nálezu skrytého ohniska toto likvidovat.

Příčina požáru je v současné době v šetření, budou probíhat úkony směřující k objasnění okolností a příčiny vzniku požáru ve spolupráci vyšetřovatelů HZS Moravskoslezského kraje a Policie ČR. Majitel předběžně vyčíslil škodu vzniklou požárem na 800 tisíc korun, uchráněné hodnoty nebyly dosud stanoveny.

Sdílejte článek