Společnost
15/12/2015 Jaroslav Baďura

V Hrabové hořel rodinný domek, zasahovalo šest jednotek hasičů

Celkem šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý 15. prosince odpoledne v Ostravě-Hrabové u požáru staršího rodinného domku se sedlovou střechou. Požár se obešel bez zranění, škoda ani příčina vzniku požáru nebyly zatím upřesněny. Uvnitř článku se podívejte na reportážní fotografie Tomáše Lacha ze zásahu.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v Paskovské ulici informováno půl hodiny po úterním poledni. Na místo vyjely tři ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic Hrabůvka, Zábřeh a Fifejdy, společně s nimi i dvě jednotky dobrovolných hasičů – Hrabová a Vratimov. Dodatečně – kvůli rozebírání střešní krytiny, které pokračovalo až do pozdního odpoledne – byla povolána také jednotka dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic.

„Už při příjezdu hasiči viděli zdálky hustý dým, valící se především ze sedlové střechy, pokryté eternitem. Požár dostali pod kontrolu zhruba za půl hodiny, pak jej dlouho dohašovali. Na odvětrávání nepřehledných útrob domku použili dva přetlakové ventilátory,“ popsal zásah mluvčí hasičů Petr Kůdela.

„Vzhledem k větší vrstvě nejrůznějších potřebných i nepotřebných věcí uvnitř domku tam hasiči několik desítek minut pátrali, zdali pod ní nikdo nezůstal. To se naštěstí nepotvrdilo, obyvatel domku byl v tu dobu v obchodě,“ dodal mluvčí.

Předběžná škoda ještě nebyla stanovena, minimálně půjde řádově o desítky tisíc až několik stovek tisíců korun. Příčina vzniku požáru zatím nebyla stanovena.

Požár se obešel bez zranění, i když zasahující hasiče v přilbách zpočátku obtěžovaly nebezpečně prolétávající úlomky eternitové krytiny, která reagovala na prudký žár a následné rychlé ochlazení vodou z hadic.

Sdílejte článek