Auto
20/11/2020 Jaroslav Baďura

V Nošovicích začali vyrábět modernizovanou Konu. Elektromobil má dojezd 484 kilometrů

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) spouští sériovou výrobu inovovaného elektromobilu Hyundai Kona Electric.

Vylepšený model přichází s čistším designem, zdůrazňujícím čistotu elektrické mobility.

Hyundai Kona Electric překonává od svého uvedení na evropský trh v roce 2018 všechna očekávání díky výkonnému elektrickému pohonu, dlouhému dojezdu a elegantnímu vzhledu SUV.

Za pouhé dva roky se na celém světě prodalo přes 120 000 vozů, z toho více než 53 000 v Evropě. Automobilka nabízí rozšířenou bezpečnostní výbavu, konektivitu i praktičnost inovovaného modelu.

Výrobu modelu Kona Electric ve svém nošovickém výrobním závodě spustila automobilka na jaře letošního roku. Společnost díky tomu pro své zákazníky výrazně zkrátila čekací lhůty na nové elektromobily.

Výroba elektromobilu si vyžádala mimo jiné úpravy montážní linky, která byla prodloužena o 15 metrů kvůli montáži baterie.

Zatímco na jaře byla v HMMC kvůli pandemii omezena výroba ostatních modelů, produkce elektromobilu běžela naplno. Nošovická Kona Electric je určena pro vybrané evropské trhy, nejvíce jich zamířilo do Německa, Nizozemska, Norska a Francie. Dosud bylo v HMMC vyrobeno téměř 24 000 kusů tohoto elektromobilu.

„Kona Electric pro nás byla velká výzva. Na výrobu byly několik měsíců připravovány všechny výrobní provozy v závodě HMMC. Výroba elektromobilu probíhá na stejné lince, na které vznikají všechny verze modelů se spalovacími motory,“ řekl Miroslav Jasiok, vedoucí subdivize Výroby.

Zákazníci značky Hyundai si i nadále budou vybírat ze dvou verzí Kony Electric. Nošovická automobilka vyrábí výkonnější verzi Kony Electric.

Ta disponuje elektromotorem o výkonu 150 kW a sadou baterií o kapacitě 64 kWh, což umožňuje dlouhý dojezd 484 km.

Nošovická automobilka navíc pokračuje v přípravách na další modelové novinky. V blízké době začne z linek sjíždět inovovaný ostrý vůz Hyundai i30 N. Od října běží v HMMC sériová výroba zcela nového modelu Hyundai Tucson.

Ukončena už byla výroba loučící se generace Tucsonu – celkem bylo za pět let vyrobeno v Nošovicích zhruba 1,18 milionu kusů této modelové řady. Na jaře se navíc dočkala modernizace kompletní modelová řada i30 včetně sportovněji laděné verze N Line. Novinky se tak dotýkají kompletního portfolia vozů vyráběných v HMMC.

Sdílejte článek