Společnost
26/07/2023 Petr Broulík

V Novém Jičíně se otevře nová zubní ambulance

​Najít zubaře je dnes někdy pořádný oříšek, vždyť v Moravskoslezském kraji chybí zubní péče asi sto padesáti tisícům lidí.

Tuto tristní situaci v oblasti nedostatku všeobecné stomatologické péče vnímá také vedení Nemocnice AGEL Nový Jičín, a to v přesahu novojičínského okresu. Proto se nemocnice snaží, aby v  co nejkratším možném čase zrekonstruovala, zařídila a personálně zajistila zcela novou stomatologickou ambulanci, která se zaměří také na stomatochirurgickou péči.

Tato zubní ordinace vzniká v prostorách novojičínské stomatologické polikliniky na ulici Msgr. Šrámka. Vzhledem k  očekávanému vysokému zájmu občanů s žádostí o registraci k  zubnímu lékaři bude tato registrace probíhat pouze elektronicky, a to na webových stránkách Nemocnice AGEL Nový Jičín nebo prostřednictvím QR kódu v  čekárně zubní ambulance.

Výhledově bude v nové ambulanci i zubní pohotovost

„Náklady na stavebně-technické úpravy a přístrojové vybavení převyšují částku čtyři miliony korun, přičemž částkou 1,15 milionu korun investici podpoří město Nový Jičín ze svého rozpočtu. Částku 3,1 milionu korun pokryje nemocnice z  vlastních zdrojů. Spuštění provozu zubní ordinace plánujeme od 1. srpna a její očekáváný plný provoz je plánován od 1. ledna příštího roku,“ řekl Lukáš Chlachula, náměstek léčebné péče Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Dodal, že prostory jedné z ambulancí nemocnice výhledově plánuje poskytnout také pro zajištění zubní pohotovosti. „Rovněž chceme zajistit návaznost stomatologické ambulance na další služby jako je ortodoncie, zubní laboratoře, patologie a sterilizace,“ dodává Lukáš Chlachula.

Nemocnice AGEL Nový Jičín je ve svém regionu jedinou nemocnicí s komplexní strukturou poskytované zdravotní péče. Do její spádové oblasti patří na 170 tisíc obyvatel.

Sdílejte článek