Kultura
21/09/2022 Petr Sobol

V Novém Jičíně ve čtvrtek proběhne charitativní koncert. Pomůže Kočičí školce

Smíšený komorní sbor KOS Nový Jičín a spolek Kočičí školka z Kopřivnice pořádají ve čtvrtek 22. září 18 hodin, v prostorách novojičínského Žerotínského zámku, charitativní koncert s názvem Na okně seděla kočka.

Na akci, jejíž pořadatelé slibují pestrý program pro celou rodinu, jsou srdečně zváni nejen milovníci hudby a kočkomilové, ale i všichni ostatní. Vstupné je 50 korun a výtěžek z prodeje lístků bude věnován na provoz spolku Kočičí školka, jehož cílem je pomáhat vyhozeným a nemocným kočkám a koťatům bez domova.

Smíšený Komorní sbor (KOS) Nový Jičín vznikl v únoru 2020. U jeho zrodu stála parta nadšenců, pro něž je sborový zpěv nejen velkým koníčkem, ale doslova srdcovou záležitostí.

Postupně se k nim přidávali další členové a soubor se rozrostl do současného počtu 28 členů. Repertoár sboru tvoří především úpravy lidových písní a duchovní skladby autorů 20. a 21. století, nechybí však ani úpravy skladeb z oblasti populární hudby.

Hlavní sbormistryní je Vendulka Bervicová, druhou sbormistryní Kamila Zajacová, dvorním korepetitorem varhaník David Postránecký a hlasovým poradcem Zdeněk Krajíček.

Sdílejte článek