Komentáře
12/02/2020 Jaroslav Baďura

V Opavě je nový penzion pro seniory. Nabídne 52 malých bytů

Opavská městská příspěvková organizace Seniorcentrum se rozrostla o zcela novou budovu s 52 malometrážními byty.

Do provozu byla tato budova na Hálkově ulici, jejíž stavba vyšla na bezmála 105 milionů korun, slavnostně uvedena ve středu 12. února. Město tak vychází vstříc seniorům, kteří obtížně hledají dostupné bydlení.

„Mám velkou radost, že město Opava prostřednictví své příspěvkové organizace Seniorcentrum Opava nabídne otevřením tohoto penzionu 52 nových, vybavených, malometrážních bytů, z toho 16 plně bezbariérových, a to v blízkosti sídla pečovatelské služby a domova pro seniory v Kateřinkách. Tato stavba je pro město velmi důležitá a jsem rád, že se ji podařilo po roce a půl úspěšně dokončit a předat do provozu potřebným,“ řekl primátor Tomáš Navrátil.

Otevření nového penzionu přivítal i náměstek primátora Michal Jedlička, který na projektu pracoval ještě jako ředitel Seniorcentra.

„Zvláště v dnešní době, kdy v Opavě chybí občanům byty, jsem tomu velice rád, že otevřením tohoto bytového domu dáme občanům, zejména těm dříve narozeným, k dispozici nové možnosti jak bydlet v našem městě důstojně a za příznivých cenových podmínek. Jedná se o bytový dům, jenž tady vzniká po velmi dlouhé době, u něhož je investorem naše město. Budu velice rád, pokud se podaří na tento projekt navázat například další výstavbou, ale pokud možno v kratším horizontu než tomu bylo u této stavby,“ uvedl Jedlička, podle kterého je velkým plusem této budovy jeho poloha a blízkost všech pro seniory důležitých služeb, jako je stravování, pečovatelské služby či MHD.

Byty jsou určeny pro maximálně 2 osoby. Šestnáct bezbariérových bytů (1+kk) je určeno pro sociální bydlení osob v nepříznivé sociální situaci dané zdravotním stavem či věkem. Šestatřicet bytů (1+kk a 1+1) je pak určeno pro ubytování seniorů.

Stavba vyšla na celkem 105 milionů korun včetně DPH, 9,6 milionů pak poskytl stát prostřednictvím dotace od ministerstva pro místní rozvoj.

Sdílejte článek