Sport
09/07/2018 Tomáš Svoboda

V Ostravě byla zahájena rekonstrukce stadionu Bazaly

Bývalý stadion fotbalistů Baníku se za 260 milionů korun promění v moderní akademii pro mladé hráče od 6 do 19 let. Rekonstrukce Bazalů by měla být hotova do podzimu příštího roku.

Město Ostrava společně se zástupci kraje, Baníku a dalších hostů stadion v pondělí 9. července předalo k zahájení stavebních prací.

Rozsáhlou rekonstrukci bude realizovat společnost Hochtief CZ, investiční studii předtím zpracovalo ostravské Projektstudio.

Co konkrétně se na Bazalech, kde Baník hrával v letech 1959 až 2015, změní?

Stávající hlavní plocha hřiště bude rozšířena a bude sloužit ve formě tří příčných tréninkových hřišť nebo jako hřiště standardních rozměrů pro mistrovské zápasy.

V místě stávajícího tréninkového hřiště vyroste standardní hřiště s umělou trávou a druhé hřiště s přírodním trávníkem.

Další plochy v areálu budou sloužit pro posilování, nácvik obratnosti či vytrvalostní cvičení. Součástí areálu bude také 60metrová krytá běžecká dráha pod nově vybudovanou tribunou.

V tribuně vznikne deset šaten, posilovna, rehabilitace, zázemí pro lékaře, fyzioterapeuta, trenéry, prostory pro stravování a trávení volného času hráčů, tělocvična s hřištěm pro sálovou kopanou. Hlediště bude mít kapacitu 450 diváků.

Z městského rozpočtu jde na projekt celkem 190 milionů korun.

"Takový je rozdíl mezi celkovou cenou a finančním příspěvkem kraje. Do čtrnácti měsíců bude hotova modernizace areálu, který bude sloužit talentovaným mladým fotbalistům z regionu a Ostrava se konečně přiřadí k dalším krajským městům, kde už fotbalovou akademii mají," uvedl náměstek primátora Vladimír Cigánek.

Dalším partnerem projektu je Moravskoslezský kraj, který poskytne na rekonstrukci 70 milionů korun, dále to je Fotbalová asociace ČR, FC Baník Ostrava a společnost Vítkovice Aréna, které stadion patří.

Sdílejte článek