Sport
10/08/2023 Petr Sobol

V Ostravě odstartoval parahokejový kemp, hledá nové talenty

Ačkoliv hokejová sezona má za sebou všechny vrcholné akce, parahokej uzavře ročník 2022/23 až tento týden kempem pro začínající hráče a hráčky.

Parahokejový rozvojový kemp vůbec poprvé hostí Ostravar Aréna, kde se sjelo na 17 paranadšenců. Zakončí se tak letošní úspěšný ročník, kdy kempy postupně putovaly po celé republice a lákaly nové parahokejisty a parahokejistky.

Parahokejový rozvojový kemp odstartoval na ledě Ostravar Arény ve čtvrtek. Součástí čtyřdenního kempu je zapůjčení veškerého vybavení zdarma. Kemp opět povedou zkušení reprezentační trenéři, na nováčky budou dohlížejí také nejlepší čeští parahokejisté. Tentokrát bude cenné rady na ledě předávat začínajícím parahokejistům a parahokejistkám třeba nositel Zlaté hokejky a bronzový kapitán české parahokejové reprezentace z posledního mistrovství světa v Kanadě Radek Zelinka.

„Vytrvalá a často titěrná práce hledání nových talentů pro parahokej se nám konečně vyplácí. Tato sezona byla výživná. Parahokej jsme nabídli třeba zájemcům v Kladně, Liberci i Třinci. Někteří z těchto nováčků se nám už začlenili do přípravy na klubové úrovni,“ řekl předseda Českého para hokeje Jiří Šindler.

„Celkem se letos kempů po celé republice zúčastnilo na jednadvacet nováčků, z toho tři ženy a šest dětí do patnácti let. Osm nováčků u sportu zůstalo a pokračují s námi v další přípravě, na kempech, ale i v jednotlivých parahokejových klubech,“ doplnila event managerka Parahokejových rozvojových kempů Irena Šašková.

„Máme z toho obrovskou radost, protože kromě toho, že nabízíme handicapovaným možnost sportu, je to i o jejich začlenění do skvělého kolektivu, možnost seberealizace a rozvoje všech našich nováčků,“ dodala Irena Šašková. A její slova potvrzuje také trenér Jiří Bříza. „To je přidaná hodnota. My v kabině fungujeme jako rodina, a i pro nás, pro celý organizační tým, je tahle práce za odměnu. Když vidíme nadšení a radost všech začínajících parahokejistů a parahokejistek na ledě,“ řekl k atmosféře na ledě během posledního kempu v Třinci Bříza.

Sdílejte článek