Společnost
27/09/2021 Petr Sobol

V úterý letos naposledy vyjede ostravský doubledecker na lince č. 88

V úterý 28. 9., v den státního svátku, budou mít cestující poslední možnost svézt se v letošní sezoně doubledeckerem Dopravního podniku Ostrava na speciální vyhlídkové lince č. 88, která propojuje nejnavštěvovanější turistické cíle Moravskoslezského kraje, tedy Zoo Ostrava a Dolní oblast Vítkovice.

Ostravský doubledecker se na lince 88 objeví znovu až na přelomu května a června příštího roku.O zážitek z jízdy populárním doubledeckerem ale Ostravané nepřicházejí, stále mají možnost obdivovat panoramata Ostravy z dvoupatrového tyrkysového krasavce na linkách číslo 78 a 20.

„Jsme rádi, že první sezonu provozu na speciální lince č. 88 mají doubledeckery úspěšně za sebou. I když je pravda, že i na jejich provozu, stejně jako v celé MHD, se částečně podepsala omezení související s protikoronavirovými opatřeními. Zejména pak omezení související s přeshraničním pohybem návštěvníků z Polska. Těším se na další sezonu této linky, navíc už teď můžu prozradit, že zvažujeme i prodloužení její trasy do nejlidnatějších obvodů Ostravy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

„Co nás mile překvapilo, byl zájem o pronájem doubledeckerů pro různorodé soukromé účely, jako jsou zájezdy, doprava na oslavy a podobně. Od října si budou moci zájemci doubledeckery pronajmout i o víkendech, což v rámci sezony provozu na lince 88 nebylo možné," dodal Morys.

Sdílejte článek