Sport
13/03/2023 Jaroslav Baďura

​Venku prší nebo mrzne? Golfisté si oblíbili trenažér, který provozuje Ridera Sport

Golfový trenažér, na němž si můžete vybrat ze stovek evropských hřišť, spolu s odpalištěm otevřela nedávno společnost Ridera Sport.

“Golfisté už se naučili chodit a oceňují největší výhodu - jsme multifunkční areál a zatímco například hlava rodiny trénuje golf, manželka je na masáži a děti třeba v bazénu,” říká manažer společnosti Ridera Sport Pavel Klimek.

Proč jste se rozhodli trenažér a odpaliště vybudovat?
Dívali jsme se na ekonomiku areálu a zmapovali jsme si, jakým způsobem probíhal loňský rok. Zjistili jsme, že vytíženost prostoru pro badminton v určitých dnech není až taková, jaká by měla být. Jsme sportovci a máme i mnoho partnerů, kteří jsou golfisté, tak nás napadlo, že u nás vytvoříme golfové zázemí, které v Ostravě chybí.

Foto: Radim Kolibík

Kdo byl pro vás garantem, že trenažér i odpaliště budou mít ty správné parametry?
Potkali jsme se se zástupci Šilheřovic, což je historicky jeden z nejstarších golfový klubů, slovo dalo slovo a připravili jsme to se vším všudy. Místo dvou badmintonových dvorců jsme udělali odpaliště na trénink. Badminton se nám tedy krásně naplnil v časech, které jsme potřebovali a golfový prostor nám přinese lepší finance a větší vytíženost, než kdybychom tam nechali pouze badminton.

To bylo tedy odpaliště…
Ano, řekli jsme si ale také, že by bylo dobré udělat u nás také golfový simulátor a oslovili jsme firmy, které tento produkt dodávají.

Je o obě novinky u golfistů zájem?
Na začátku to bylo tak, že o nás lidé věděli, ale nepřálo nám moc počasí. Dokud je venku teplo, tak golfové kluby jedou stále na letní greeny. Od určité teploty to pak už člověka nebaví a netáhne tolik ven. Ti největší nadšenci odlétají do zahraničí a zbytek lidí může přejít k nám na trenažér. Od poloviny listopadu se nám trenažér začal plnit a teď jede krásně a ještě se zlepšuje. Golfisté už se naučili chodit a oceňují největší výhodu - jsme multifunkční areál a zatímco například hlava rodiny trénuje golf, manželka je na masáži a děti třeba v bazénu. Každý si najde to své.

Foto: Radim Kolibík

Co váš trenažér umí?
Máme jeden z nejmodernějších trenažérů. Je v něm přes dvě stě hřišť a možnost pro trenéra, aby sledoval a vyhodnocoval techniku hráče. Zároveň je součástí doplňkový program multisport, který je pro děti, které mohou tento simulátor využívat třeba na fotbal, hokej, baseball nebo footgolf. Využívá se například v rámci oslav narozenin a jiných akcí.

Kdo je nejčastějším klientem na trenažéru?
Nejčastější klienti jsou skupinky lidí, kteří si jdou zahrát, pobavit se, odpočinout si a dát si k tomu dobré kafe. Dále to jsou pak trenéři se svými hráči. Dost často to bývají amatérští golfoví nadšenci, kteří se chtějí přes zimu zlepšovat. Je to prostor, kde hrát, než se jim opět otevřou greeny.

Jak se mohou lidé na váš trenažér objednat?
Je to naprosto jednoduché. Na webových stránkách riderasport.cz máme online rezervační systém, kde se mohou lidé objednat na konkrétní hodinu a vše zaplatit. Pokud si chtějí jen vytvořit rezervaci, tak je potřeba ctít naše pravidla. Hodina vyjde na čtyři sta padesát korun do třetí hodiny odpoledne. Později pak cena stoupá na pět set korun. Pro členy Ridera Sport a partnerské společnosti je připravena patnáctiprocentní sleva.

Sdílejte článek