Sport
03/07/2023 Petr Sobol

Voženílkova pohádka pokračuje. Útočníka Třince chtějí v NHL

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také v minulých dnech nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci, kteří jsou spojeni s Moravskoslezským krajem. Podívejte se, co všechno se událo.

Odejde Voženílek do NHL?

Rok a dost? Je to možné. Houževnatý útočník Daniel Voženílek má za sebou premiérovou sezonu v Třinci, který jej přivedl z Českých Budějovic, teď se ale možná bude stěhovat znovu. Sedmadvacetiletý forvard nabral skvělou formu, zářil v play-off a dostal se až na mistrovství světa. Přípravu sice začal v Třinci, podle informací portálu iSport.cz jej ale sledují skauti klubů z NHL.

Pánik v Třinci

Voženílkova budoucnost je nejasná, jisté už ale je, že za Oceláře bude v příští sezoně hrát slovenský reprezentant Richard Pánik. Dvaatřicetiletý útočník působil ve slezském klubu už v letech 2006 až 2009, poté byl deset let v NHL, kde nastupoval za Tampu Bay, Toronto, Chicago, Arizonu, Washington, Detroit a New York Islanders. Naposledy působil ve švýcarském Lausanne.

Gniadek zůstává v Opavě

Kariéra třiatřicetiletého basketbalisty Opavy Martina Gniadka nabrala nečekaný směr. Loni ji ukončil, pak se ale k týmu zase vrátil a v play-off s ním došel až k titulu. Nyní svou kariéru prodloužil o další rok. „Jsme tady skvělá parta, máme vynikající fanoušky. Jsem rád, že mohu v Opavě odehrát ještě jednu sezonu,“ řekl pro klubový web.

Lotyšská posila pro Vítkovice

Florbalistky Vítkovic, které v uplynulé sezoně získaly domácí titul, půjdou do příštího ročníku s výraznou posilou. Za ostravský celek bude hrát dvacetiletá lotyšská reprezentantka Simona Grāpēna, která startovala už na dvou světových šampionátech. Do Vítkovic zamířila z finského Koovee. Zároveň se stane první lotyšskou hráčkou do pole v historii nejvyšší domácí florbalové soutěže. Společně s ní přichází na zkoušku i další lotyšská reprezentantka Marta Lība Zameca.

Kvitová vstupuje do Wimbledonu

Tenistka Petra Kvitová má letos skvělou formu. Před pár dny zvítězila na trávě v Berlíně a vybojovala už druhý letošní triumf. V úterý vstupuje do Wimbledonu, na kterém slavila dva tituly. Mezi favoritky bude patřit i letos. Třiatřicetiletá hráčka z Fulneku vstoupí do turnaje v úterý, stejně jako loni, s Italkou Jasmine Paoliniovou, kterou před rokem porazila po obratu 2:6, 6:4, 6:2.

Sdílejte článek