Sport
30/10/2023 Petr Sobol

Vstupenky na MS se prodávají skvěle, řekl Bříza. Organizátoři mají příslib hvězd z NHL

Foto: Petr Sobol

​Do začátku mistrovství světa v hokeji zbývá necelých 200 dnů. Světový šampionát se po devíti letech vrátí do Prahy a Ostravy. A organizátoři očekávají příjezd velkých hvězd.

Čeští hokejisté budou hrát, stejně jako v letech 2004 a 2015, své domácí zápasy v Praze. V Ostravě budou „doma“ Slováci. V moravskoslezské metropoli se představí i Poláci, kteří se po letech vrátili do elitní skupiny. Společně s nimi budou v Ostravě bojovat také Švédi, Američané, Lotyši, Němci, Kazaši a Francouzi.

Kanada i USA přivezou hvězdy z NHL

Poslední světový šampionát na území České republiky vytvořil rekord v divácké návštěvnosti, který trvá dodnes. Vstupenky se ve velkém počtu prodávají i tentokrát. „Nechci být moc optimistický, ale čísla jsou skvělá. Jsme lehce za půlkou, je tam však ještě spousta rezervací a technických blokací,“ uvedl na pondělní tiskové konferenci v Ostravě člen Centrálního organizačního výboru Petr Bříza. „Bude záležet na tom, jak budou týmy vypadat bezprostředně před mistrovstvím světa. Ale máme přísliby, že Kanada i USA přivezou hvězdy z NHL, což šampionát zatraktivní,“ dodal.

Bývalý vynikající gólman si prohlédl také Ostravar Arénu, ve které se bude v květnu hrát jedna skupina a také dva čtvrtfinálové zápasy. „Hala je svým způsobem nadčasová. Znám ji už jako hráč. Změnila se, ale pořád je perfektní a dostačující,“ prohlásil. Jak ale dodal ostravský primátor Jan Dohnal, aréna potřebuje některé věci doladit: „Prostory potřebují úpravy, které šampionát vyvolává. Jedná se o drobné stavební věci v nákladu zhruba dvaceti milionů korun.“

Během šampionátu i tentokrát před arénou vznikne fanzóna pro fanoušky. „Aktuálně pracujeme na přípravách jejího programu, kterým bychom se chtěli přiblížit zahraničním návštěvníkům. I proto zvažujeme pozvání kapel ze Slovenska a Polska, aby se u nás hokejoví fanoušci cítili jako doma,“ prozradil Bříza.

Vstupenky se v současné době prodávají v balíčcích, zhruba v polovině ledna pak půjdou do prodeje i lístky na jednotlivá utkání. V ten moment se očekává zvýšený zájem zahraničních fanoušků. „Prošli jsme prodejní kampaní, teď už plánujeme kreativní část, jako je zábava v arénách či na kostkách. Zároveň připravujeme závěrečnou část kampaně – Srdce do hry. Naši fandové hokej milují, najdeme spoustu rodin, které byly na MS v roce 2004 i 2015. Na tuto strunu budeme trošku brnkat,“ odhalili Bříza další plány.

Hledají se dobrovolníci

Organizátoři udělají vše pro to, aby diváci arény zaplnili i na zápasy, které nejsou na první pohled tolik atraktivní. „Budeme spolupracovat se školami, univerzitami nebo složkami IZS. Chceme zopakovat zážitek z roku 2015,“ prohlásil Bříza. Na pořádání světového šampionátu se podílí také statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. Oba ze svých rozpočtů uvolní 30 milionů korun. „Těšíme se nejen na šampionát, ale i na to, co nám přinese potom. Očekáváme, že se k nám spousta lidí vrátí jako turisté, že se rozlétají linky z Mošnova. Chceme ukázat, že náš kraj není jen krajem uhlí a oceli, ale taky sportu,“ prohlásil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka.


Foto: Petr Sobol

Důležitou součástí šampionátu, který se odehraje od 10. do 26. května, budou také dobrovolníci. Organizátoři jich hledají okolo tisícovky – 600 do Prahy a 400 do Ostravy. V současné době probíhá jejich nábor, během prosince se pro ně budou vypisovat i jednotlivé pozice.

Sdílejte článek