Společnost
12/10/2015 Jaroslav Baďura

Výstaviště chystá expozici historických motocyklů

Bezmála padesát let trvalo sběrateli a akademickému sochaři Miroslavu Rybičkovi sbírání a restaurování historických motocyklů. Zhruba čtyřicet motocyklů, které daroval Moravskoslezskému kraji, bude mít na Černé louce svou stálou expozici a dílnu, jak si dárce unikátní sbírky přál.

Kulturní život v Ostravě zpestří nová stále expozice „Expozice historických motocyklů“, která bude otevřena v listopadu na Výstavišti Černá louka, v pavilonu C. Vlastníkem je Moravskoslezský kraj, provoz budou zajišťovat Ostravské výstavy, a.s. První návštěvníci se mohou přijít podívat v sobotu 7. listopadu, kdy bude oficiálně zahájen provoz.

Historické motocykly věnoval Moravskoslezskému kraji akademický sochař Miroslav Rybička, který téměř půl století tyto „krásky“ sbíral a restauroval. Vystaveny budou motocykly z období 20. – 70. let minulého století, od všech předních světových výrobců. V pavilonu na návštěvníky bude čekat nejen 40 strojů, ale také replika retro dílny z 30. let minulého století. Součástí expozice bude i velká sbírka příslušenství a doplňků k motocyklům, jako např. díly motorů, převodovek, blatníky, řídítka, tlumiče, čerpadla a mnoho dalšího.

V pavilonu se bude nacházet i infocentrum, kde si návštěvníci budou moct zapůjčit a v klidu si přečíst časopisy z historie motorismu. Chybět nebude ani drobné občerstvení.

Sdílejte článek