Společnost
06/04/2017 ČTK

Z brutální vraždy ženy v Polance policie obvinila 21letého muže. S obětí se znal od dětství a přišel ji okrást

Kriminalisté obvinili jednadvacetiletého muže z vraždy mladé ženy v Ostravě-Polance.

Mladíka zadrželi ve středu, hrozí mu výjimečný trest, řekl dnes novinářům Martin Lichý, vedoucí oddělení obecné kriminality moravskoslezské policie. Podle kriminalistů se obviněný částečně přiznal. Oběť znal a motivem byly peníze.

Vražda se stala minulý týden ve středu v jednom z domů v ostravské části Polanka. Útočníka do domu pustila pravděpodobně sama pětadvacetiletá oběť. Podle informací agentury ČTK se znali už od dětství.

Mladé ženě způsobil obviněný několika předměty smrtelná zranění, kterým na místě podlehla, uvedli policisté. Právě v souvislosti s použitou brutalitou pachateli hrozí až výjimečný trest.

Motiv byl podle policie loupežný. „Z domu se ztratila finanční hotovost a věci v hodnotě několika desítek tisíc korun,“ řekl Lichý. Obviněného policisté znají, na svědomí má podle kriminalistů už několik zločinů. Souzen byl i v zahraničí. Policisté jej zadrželi ve středu. Ukrýval se v bytě svého kamaráda. Při zatýkání asistovala zásahová jednotka.

Podle dobře informovaného zdroje policisté v souvislosti s vraždou pátrali v minulých dnech po taxikářovi, který mladou ženu vezl ve středu dopoledne z jednoho ostravského hobby marketu domů. Ve voze s ní jel jistý mladík. Zda šlo o obviněného, Lichý komentovat nechtěl. „Tak dopodrobna se vyjadřovat nebudu,“ uvedl.

Státní zástupce požádal soud o vzetí obviněného do vazby. Mluvčí ostravského okresního soudu Lukáš Delong řekl, že spis se k soudu dostane dnes odpoledne. Soudce bude tedy rozhodovat až v pátek. S ohledem na povahu zločinu je ale nanejvýš pravděpodobné, že obviněný ve vazbě skončí.

Moravskoslezští kriminalisté letos vyšetřovali pět vražd. Všechny se jim už podařilo objasnit a pachatele obvinit. „V loňském roce jsme vyšetřovali 17 případů vražd. Ve všech případech byl zjištěn pachatel,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Sdílejte článek