Sport
11/09/2023 Petr Sobol

Z divize do druhé ligy. Zavadil si po konci v Řepištích polepšil

se souhlasem TJ Řepiště

Pavel Zavadil zamířil do Prostějova.

Také v minulých dnech nás zaujaly sportovní události, které jsou spojeny s Moravskoslezským krajem. Podívejte se, co všechno se událo.

Zavadil je v Prostějově

Pavel Zavadil vstupoval do sezony v roli hrajícího trenéra divizních Řepišť. Tým z Frýdecko-Místecka se ale kvůli sporům uvnitř klubu rozpadl a skončil v něm i Zavadil, který v minulosti hrával za Opavu nebo Baník. Bez práce ale dlouho nezůstal a zamířil do druholigového Prostějova, který v reprezentační pauze odvolal trenéra Michala Šmardu. V Prostějově se Zavadil stal asistentem nového kouče Josefa Mazury, jenž má ve sbírce olympijské zlato z roku 1980.

West skončil v Třinci

Fotbalisté Třince, kteří v minulé sezoně spadli z druhé ligy do MSFL, přišli po šestém kole o trenéra. Na lavičce slezského celku skončil bývalý trenér Opavy Roman West, jemuž se stala osudná remíza 2:2 s rezervou Zlína. Slezané jsou po šesti kolech v tabulce šestí.

První gól Jurečky

Fotbalový útočník Václav Jurečka, který načal ligovou pouť v Opavě, napsal další milník své kariéry. V loňské sezoně se stal v barvách Slavie králem ligových střelců a v nedělním duelu České reprezentace v Maďarsku vstřelil první gól v národním týmu. Češi díky němu remizovali 1:1.

Stronati proti „svým“

Speciální náboj mělo přátelské utkání v Maďarku také pro Patrizia Stronatiho. Bývalý obránce Baníku totiž hraje od roku 2021 za maďarský Puskás, ve kterém patří mezi opory. V Budapešti si připsal čtvrtý start v národním týmu, na hřišti vydržel celých 90 minut.

Tenisová elita v Ostravě hrát nebude

V Ostravě se na přelomu října a listopadu mohl hrát prestižní Turnaj mistryň, který chtěl uspořádat podnikatel Tomáš Petera. Akce pro osm nejlepších tenistek a osm elitních deblových párů, na které by se mělo představit i několik hráček z České republiky, se ale nakonec odehraje v mexickém Cancúnu. Loni se Turnaj mistryň hrál v texaském Fort Worth.

Sdílejte článek