Sport
02/10/2020 Josef Pešout

Z Hlučína až do West Ham United. Coufal prožívá fotbalový sen

​Báječný sportovní příběh zažívá český fotbalový reprezentant Vladimír Coufal.

Rodák z Ostravska, který začínal v mládežnických týmech Baníku, se přes Hlučín, Opavu, Liberec a pražskou Slavii dostal až do slavné anglické ligy. Od počátku října je hráčem londýnského klubu West Ham United FC!

Když začal hrát Coufal první ligu za Liberec, považoval to za velký skok v kariéře. Předtím se mu o tom ani nesnilo.

„Je to taková moje pohádka. Po odchodu z Baníku Ostrava do Hlučína jsem počítal s tím, že to nějak doklepu a v budoucnu si třeba zahraji v krajském přeboru. Stropem pro mě byla I.B třída v Bílovci. V plánu byla vysoká škola a pak práce,“ líčil Coufal v místním tisku po začátcích v libereckém klubu.

Z Opavy se vydal na sever Čech. A tam se stal spoluhráčem řady vynikajích fotbalistů, po jejichž boku nastupoval nejen v lize, ale i v evropských pohárech.

V Liberci byl s Kováčem, který vede Opavu

„Byl jsem u toho, když do Liberce přišel tehdy už nesmírně zkušený stoper Radoslav Kováč ze švýcarské Basileje. Ihned zaujal místo lídra na hřišti i v kabině. Řídil obranu a měl jsem možnost hrát vedle něj na postu pravého obránce. Pro mě šlo o obrovskou školu,“ říkal Coufal tehdy v médiích o spolupráci s Radoslavem Kováčem, který je nyní trenérem prvoligové Opavy.

„Radek Kováč byl pro nás, tehdy mladé kluky v Liberci, fotbalovým tátou. A pro celý klub obrovským přínosem,“ přidává Coufal jen komplimenty pro opavského trenéra.

Zajímavou skutečností je fakt, že Kováč tenkrát měl za sebou už hráčské působení právě ve West Hamu United, kde hrál v letech 2009-2011. Takže Coufal na něj může navázat i na anglické scéně, což je další korálek do mozaiky o jeho příběhu.

I v době, kdy Coufal měl spoustu ligových povinností, se nechal slyšet, že dál sleduje nejen opavský, ale i hlučínský fotbal.

V létě 2018 přestoupil Coufal ze Slovanu Liberec do pražské Slavie, kde jej až do hráčova nynějšího přestupu do Anglie vedl trenér Jindřich Trpišovský.

Oba se znali samozřejmě už ze společného libereckého angažmá. Svými výkony se pracovitý obránce, který má i ofenzivní přednosti, propracoval až do české reprezentace. V ní může zase spolupracovat s trenérem Jaroslavem Šilhavým, který ho také vedl dříve v Liberci.

Sdílejte článek