Sport
19/08/2020 Josef Pešout

Za Karvinou bude hrát odchovanec Baníku Papadopulos

Hodně aktivní je těsně před startem dalšího ročníku první fotbalové ligy vedení MFK Karviná.

Po odchodu několika opor dostává karvinský tým pozměněnou tvář. A do týmu přicházejí zajímavé posily. Po Tomáši Jursovi z Opavy klub představil Lukáše Bartošáka ze Zlína a velkým úlovkem je příchod útočníka Michala Papadopulose z Polska.

Pikantní je, že tato trojice by se mohla dočkat svoji premiéry v dresu Karviné už v neděli 23. srpna v zápase s Baníkem Ostrava. A obzvlášť specifický debut to může být pro Michala Papadopulose.

„Jsem odchovancem Baníku, kde jsem začal hrát českou ligu. Mám ho pořád v srdci. Sledoval jsem jej i při svých zahraničních štacích. Pokud ale budu v prvním ligovém kole na trávníku, tak se plně soustředím jen na to, abychom s Karvinou v derby obstáli,“ svěřil se Papadopulos v těchto intencích na klubovém webu.

Zkušený útočník si rovněž vzpomněl, kdy naposledy nastoupil v soutěžním utkání v Česku. „V roce 2009 v dresu Mladé Boleslavi proti pražské Spartě,“ vybavil si Papadopulos.

Přichází z Polska

Návrat do české ligy tak pro něj přichází po dlouhých jedenácti letech. Toto období bylo proloženo působením v cizině. Poslední sezony strávil Papadopulos v Polsku, kde vyhrál titul s týmem Piast Gliwice, ale zažil i sestup s klubem Kielce.

„Měl jsem tam ještě na rok smlouvu, ale dohodli jsme se na jejím ukončení. A že jsem zrovna zamířil do Karviné, souvisí s tím, že jsem z Ostravy. Rozhodl jsem se i s ohledem na rodinu. Za Karvinou jsem sehrál už jeden přípravný zápas před podpisem smlouvy. Poznávám zdejší zázemí a potřebuji se i seznámit s kluky z týmu. Mám určité osobní předsevzetí, ale nebudu jej zveřejňovat,“ uvažoval protřelý útočník.

Přichází ze Zlína

Zatímco Papadopulos bude na ligové scéně takříkajíc novou tváří, další posila Lukáš Bartošák zná nejvyšší soutěž ze svého působení ve Slovanu Liberec a Fastavu Zlín. Do Karviné se vrací po sedmi letech. Tehdy odešel do druholigové Viktorie Žižkov, odkud si jej vytáhl trenér Jindřich Trpišovský do

Liberce. A v dresu Slovanu okusil Bartošák i Evropskou ligu. Byl i u vítězství Liberce na půdě slavného Olympique Marseille. „Prostě velký zážitek,“ rozplýval se Bartošák. Tehdy měl liberecký tým velmi silnou sestavu a řada hráčů pak odešla do pražské Slavie, ale i do zahraničí.

Evropskou ligu poznal Bartošák i ve Zlíně, kde strávil tři sezony. Nyní po skončení smlouvy ho fotbalová cesta zavedla do Karviné. „Rád bych pomohl týmu k tomu, abychom neměli starosti se záchranou,“ vyjádřil svoje přání, se kterým přichází do karvinského klubu.

A další novinkou v kádru MFK Karviná je fakt, že do něj přestoupil stoper Martin Šindelář z Baníku Ostrava. V Karviné už hostoval a nyní se stal jejím kmenovým hráčem. Jeho přestup vstoupí v platnost až v pondělí 24. srpna, tedy po vzájemném zápase Karviné s Ostravou.

Sdílejte článek