Společnost
24/06/2022 Petr Sobol

Za vším hledej ženu! V Ostravě se natáčí komedie s Vagnerovou či Vašutem

V Ostravě, a jejím blízkém okolí se v těchto dnech natáčí nová vztahová komedie Za vším hledej ženu. Režisérem filmu, který by měl jít do kin už na podzim, je Miloslav Šmídmajer.

Miloslav Šmídmajer je úspěšným filmovým režisérem, producentem a scénáristou, který natočil filmy Peklo s princeznou, Probudím se včera, Celebrity s.r.o. nebo Miluji tě modře.

„Jedná se o vztahovou komedii, která se od ostatních romantických komedií liší tím, že v ní není všechno jen zalité sluncem. Jsou tam i dojemné chvíle, film je více ze života," prozradil dvaašedesátiletý režisér pro Magazín PATRIOT. „Všechny vztahy jsou tam motivovány. Když je někdo protivný, tak se ukáže, proč. Pokud se chlap chová nefér k ženám, tak zjistíme, co ho k tomu vede," dodal.

Hlavní role dostali Hana Vagnerová, která hraje třicetiletou úspěšnou inženýrku, a Marek Vašut, jenž ztvární charismatického a úspěšného šedesátníka. „Alex, kterou hraje Hanka Vagnerová, se do něj zamiluje, jenže on střídá ženy jako ponožky. A po první společně strávené noci s ní zamete. Jenže ona má dvě kamarádky – jednu velmi svéráznou a nápaditou, druhou zase organizačně schopnou. Společně tak vymyslí lest, postupují velmi rafinovaně, a on se do jejich sítě chytne," nechal nás Šmídmajer nahlédnout pod pokličku příběhu.

V dalších rolích se objeví Zlata Adamovská, Daniela Kolářová, Marek Němec, Tereza Krippnerová nebo Alžběta Stanková. Na scéně se ukáže taky Vladimír Polák nebo Albert Čuba, který coby moderátor přijede v červeném Ferrari na tenisové kurty. Že vám to někoho připomíná? „Tak trochu ho koncipujeme do Leoše Mareše," usmál se Miloslav Šmídmajer.

Film, který vzniká s podporou a záštitou města Ostravy a Moravskoslezského kraje, se začal natáčet v polovině června. Natáčí se například v Komenského sadech, na ulici 30. dubna, na zámečku v Dolních Víkovicích nebo na letišti v Mošnově. Štáb bude v Ostravě do poloviny července a snímek by měl jít do kin 20. října.

Autorkou scénáře je Dagmar Remešová. „Už podruhé se mi stalo, že jsem dostal do schránky scénář od někoho z Ostravy. Scénářů jsme sice dostali hodně, ale všechny, až na tento, byly nezáživné. Tento měl spoustu nápadů, během covidu jsme na něm dva roky pracovali a teď točíme," řekl režisér Šmídmajer, jenž si natáčení v Ostravě, kde vzniká téměř celý film, nemůže vynachválit.

„V Praze je velký problém, aby vás někdo pustil domů. Tady však máme hodně domů a vilek, ve kterých můžeme natáčet, lidé jsou v Ostravě hodní a vstřícní. Na začátku jim řeknu, že se u nich jen porozhlédneme, jsme tam třeba jen dva, nakonec nás je ale v bytě klidně i šedesát. Je zábavné, když pak vidíme úsměvy a údiv na tváří lidí," uzavřel.

Sdílejte článek