Nejnovější zprávy: V Ostravě se dnes testovalo 4567 dětí, pozitivní byly dvě ​Poruba bude mít opět fontánu! V upraveném parku u Domu kultury Poklad

Sport

​Zasloužená remíza, ale chtěli jsme vyhrát, řekl trenér Jarábek po zápase Karviné s Brnem

Za ztrátu považoval trenér karvinských fotbalistů Juraj Jarábek remízu se Zbrojovkou Brno (1:1) ve 22. kole první ligy.

Foto: mfkkarvina.cz

Vyplynulo to i z jeho vyjádření na on-line tiskové konferenci po zápase.

Jaké je vaše hodnocení souboje se šestnáctým celkem tabulky?
Bylo patrné, že oba týmy chtěly vyhrát. Vytvořili jsme si nějaké náznaky šancí, ale totéž platí i o Brnu. Z celkového pohledu si myslím, že je to zasloužená remíza. Musíme brát i bod, i když jsme vedli a sahali po vítězství.

A charakteristika utkání?
Boj o každý centimetr, prostě těžká práce pro oba celky. Šli jsme brzy do těsného náskoku, kdy se prosadil Tavares. Pak jsme se ale stáhli, zatímco soupeř byl se svým stylem 3-5-2 dál aktivní.

S čím jste šli do druhého poločasu?
Řekli jsme si o přestávce, že chceme Brno výše napadat, což se nám dařilo. Mrzí mě nevyřešení brejkové situace. Postupovali jsme dva na jednoho. Ale efekt z toho nepřišel. Na kdyby se nehraje, ale pokud by to vyšlo, mohl být závěr veselejší.

Jaké momenty vám zkomplikovaly vývoj utkání?
Museli jsme střídat Mikuše. Při standardní situaci trochu zaspal Sinjavskij rozehrávku nakrátko a neuhlídaný Pernica vyrovnal. Je to zkušený hráč, který má s Plzní mistrovské tituly a okusil i evropské poháry. Nedávno dal z postu stopera gól za Brno i v Mladé Boleslavi.

Co soudíte o současném ligovém dění?
Soutěž je vyrovnaná a není snadné uspět na domácím hřišti ani proti celkům ze spodních pater tabulky. Přesto se domnívám, že i při absenci některých opor jsme měli zápas s Brnem zvládnout lépe. Předtím jsme doma remizovali s Libercem, ale všichni vědí, jakou mají Severočeši formu a že jsou už čtvrtí, takže to snad nebyl neúspěch.