Auto
04/12/2020 Václav Menšík

Závodní tým Rentor Racing vás dostane na nejlepší rallye i motokros

Rentor Racing

Závodní tým Rentor Racing nabízí partnerům i jezdcům již od roku 1992 skvělé zázemí při vrcholových podnicích rallye a motokrosu.

Marek Vlček, zakladatel týmu, byl na přelomu 80. a 90. let aktivním motokrosovým závodníkem a inspirován tím, co po revoluci spatřil v Evropě, se rozhodl založit závodní motokrosový tým, který nabídne nejlepší podmínky nejen jezdcům, ale také partnerům a sponzorům. Z počátku sám aktivně závodil, ale jak se tým rozrůstal a rostla fyzická náročnost moderního motokrosu, přesunul se rovněž za volant rallye speciálu. V roce 2019 se účastnil například Mistrovství Evropy v rallye na populární „Barumce“.

V motokrosovém týmu Rentor Racing tradičně jezdí reprezentanti České republiky, Slovenska, Polska. V nejexponovanějších závodních víkendech sezony tak tým čítá 4 závodní auta a 10 motorek a více než 40 profesionálů, kteří se starají o techniku, jezdce i partnery a tvoří onu vyhlášenou dokonale fungující organizaci.

Rentor Racing má dlouhodobou reklamní smlouvu s promotérem Mezinárodního Mistrovství ČR v motokrosu, takže partneři týmu získávají reklamní čas přímo v televizních přenosech ze závodů. Navíc má atraktivní zázemí, proto s nimi reportéři rádi spolupracují a jezdci jsou často vidět. Prostě proto, že to v reportáží vypadá profesionálně. Být viděn v televizi je pořád prestižní, ale moderní doba si žádá více.

Proto po téměř třiceti letech úspěšného fungování týmu přichází obměna. V současné době je tak na programu zavedení moderních marketingových postupů do každodenní rutiny týmu a prohloubení vazeb mezi týmem a jeho partnery. „V motokrosu nabízíme jezdcům jedno z nejlepších zázemí v Evropě a mým cílem je, abychom i partnerům a sponzorům týmu nabídli ty nejlepší společné aktivity.“, přesvědčivě říká Jakub Vlček, marketingový ředitel týmu.

„Obrovskou výhodou pro partnery týmu je, že v motokrosu i rallye můžou diváci a fanoušci do depa. Doslova na dotyk k jezdcům. My to chceme využít a pro naše partnery z toho udělat ještě lepší zážitek. Samozřejmě ve spojení s jejich značkou.“, dodává s nadšením v hlase.

„Inspirací nám jsou také kolegové z dakarských týmů, kteří silné zážitky partnerům a sponzorům v poušti nabízí tak nějak přirozeně.“, směje se Jakub. Silné zážitky nepochybně pomáhají tvořit silné vztahy a na těch chce mladší z Vlčků stavět, jednoduše proto, že na nadstandardních vztazích vždy byl a je Rentor Racing team postaven.

Mimo efektivnější komunikace s médii tak slibuje Jakub Vlček násobně větší aktivitu na sociálních sítích a více relevantních marketingových aktivit pro partnery týmu. Příkladem může být spojení jména Rentor Racing a věhlasné rallye soutěže, která tak letos ponese název Rentor Racing – Partr Rally Vsetín 2020. „Spolupráce přímo s pořadateli sportovních podniků nám umožní přinést našim partnerům ještě komplexnější služby a zároveň se snažíme pomoci organizátorům v této těžké době.” vysvětluje Jakub.

Další mezery spatřuje ve znalosti značky a moc rád by věhlas týmu rozšířil mezi tu část zákazníků, kteří zatím nepoznali krásy motorismu. I zde se bude tým soustředit na autenticitu a intenzitu. Taková rychlostní zkouška absolvovaná na sedadle spolujezdce rallye speciálu se vryje pod kůži každému.

Foto: Rentor Racing
Sdílejte článek