Společnost
01/04/2016 Jaroslav Baďura

Zběsilá jízda namol opilé řidičky: Mrtvý chodec, havárie a útěk před policií

Policie viní šestapadesátiletou ženu z toho, že poblíž Morávky v okrese Frýdek-Místek opilá řídila, usmrtila chodce, neposkytla mu pomoc a ujela. Ženě hrozí pět let vězení.

Nehoda se stala na konci února mimo obce Morávka. „Namol opilá řidička nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem a technickému stavu pozemní komunikace a při průjezdu pravotočivé zatáčky vyjela vlevo mimo komunikaci, kde nejprve narazila do svodidel a následně zezadu do dvou chodců. Šedesátiletý muž byl v důsledku nárazu odhozen přes svodidlo do svahu lesního porostu. Utrpěl velmi vážná poranění, kterým po několika dnech v nemocnici podlehl,“ uvedl policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Řidička však vozidlo nezastavila, neposkytla první pomoc a ujížděla dále ve směru jízdy na Slavíč. „Její zběsilá jízda však netrvala dlouho. Po chvíli vyjela vlevo mimo komunikaci do silničního příkopu, kde narazila do stromu. Poté se dala na útěk,“ uvedl mluvčí.

Její počínání však bylo marné. I přesto, že se schovávala poblíž vodní nádrže Morávka, byla krátce před půl třetí odpoledne vypátrána služebním psem Vigem.

„Odborným měřením jsme u evidentně těžce podnapilé ženy zjistili 2,6 promile alkoholu v dechu. Ta samozřejmě skončila na protialkoholní záchytné stanici.“

Ve věci stále probíhá vyšetřování a už nyní je zřejmé, že se dopustila hned několika trestných činů. Za ohrožení pod vlivem návykové látky, těžké ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku jí hrozí trest v odnětí svobody až na pět let.

Sdílejte článek