Společnost
03/12/2015 Jaroslav Baďura

Žena spadla do 12 metrů hluboké studny, nezraněnou ji vytáhli hasiči

Tři jednotky hasičů se zapojily ve čtvrtek 3. prosince odpoledne v obci Bělá na Opavsku do záchrany ženy (ročník 1963), která z spadla do hluboké studny s vodou, umístěné na dvoře rodinného domku. Příčina pádu se zatím vyšetřuje.

„Žena měla velké štěstí – pád do dvanáctimetrové hloubky přežila zázračně bez jakýchkoli zlomenin, snad jen s několika oděrkami,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Operační středisko hasičů bylo o nutnosti záchrany ženy středního věku ze studny informováno ve čtvrtek krátce po půl třetí odpoledne. Na místo vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje – ze stanic v Hlučíně a Opavě, odtud specializované lezecké družstvo. Přijela sem na pomoc i místní jednotka dobrovolných hasičů z Bělé.

Foto: Hasiči

Foto: Hasiči

Žena ležela či plavala na dně studny, tvořené betonovými skružemi, voda přitom sahala odhadem do výšky půldruhého metru. Hasiči postavili nad otvor při takových událostech často využívanou lezeckou trojnožku a spustili dolů jednoho z hasičů-lezců. Ten použil na vytažení ženy záchranný pás, kolegové ji vytáhli na laně.

„Zachráněnou ženu si od hasičů převzal tým zdravotníků. Zjistili, že nemá žádnou zlomeninu. Byla převezena do nemocnice,“ dodal mluvčí Petr Kůdela.

Sdílejte článek