Sport
07/09/2020 Josef Pešout

​Zkušený Sklenák bude pro extraligu přínosem, míní trenér Farář

S řadou změn na trenérských i hráčských postech odstartoval nový ročník házenkářské extraligy mužů.

Mezi odborníky, kteří sledují dění v klubech i na palubovce, patří také zkušený trenér Pavel Farář. V minulé, předčasně ukončené sezoně jezdil na severní Moravu v roli kouče Lovosic, nyní se věnuje práci s mládeží, ale má co říci i k mužské extralize.

V rozhovoru pro Magazín PATRIOT oceňuje kvalitní týmy z moravskoslezského regionu.

Který hráčský přestup vás v letní přestávce nejvíc zaujal?
Určitě si myslím, že Frýdek-Místek získal obrovskou posilu. Je to Tomáš Sklenák. Vzhledem k tomu, že prošel německými kluby v první i druhé bundes-lize, tak bude nejen pro svůj nynější tým, ale celou extraligu přínosem. Vím, že s Frýdkem-Místkem získal v roce 2003 jako hráč mistrovský titul. Teď se vrátil z Německa a jistě pomůže Frýdku dostat se nahoru.

A co další frýdecko-místecké posily?
Zpátky přišel Chudoba z Karviné a zaznamenal jsem, že byl nejlepším střelcem Frýdku-Místku v prvním kole proti Kopřivnici.

Troufnete si odhadovat, které týmy by měly patřit do okruhu favoritů extraligy?
Tak po prvním extraligovém víkendu si to snad netroufne nikdo. Byly by to jen spekulace a polemiky. Předpokládám, že v popředí by měli být znovu házenkáři pražské Dukly a Plzně. A taky asi Karviná zůstane nahoře. Pohybovat se vpředu může podle mého názoru Kopřivnice.

Kdo by mohl podle vás překvapit?
P
romlouvat do špičky a čeřit vody bude jistě chtít i Brno. Změnili tam koncepci. Obecně mám názor, že pokud jakýkoli ambiciozní tým ztratí zbytečně body s takříkajíc papírově slabšími soupeři, a navíc třeba i v domácím prostředí, tak by je to mohlo stát umístění v horní polovině tabulky.

Sdílejte článek