Společnost
23/09/2021 Petr Sobol

Zloději nešikové. Ze zlatnictví ukradli jen časopis

Dva pachatelé, kteří se v úterý krátce po půlnoci vloupali do jednoho z domů v centru Ostravy, asi plánovali větší krádež.

V noci z pondělí na úterý zaregistroval strážník obsluhující kamery na Masarykově náměstí podivné chování dvou mladých mužů. „Z jejich chování bylo patrné, že nejsou na pouhé procházce nočními ulicemi centra Ostravy," řekl mluvčí ostravských policistů Jindřich Machů.

Podezření strážníka se následně začalo naplňovat. Mladíci ve věku 20 a 25 let nejprve společně zkoušeli, zda jsou uzavřené vstupní dveře do prodejny pekárny a potravin v centru města a poté se vydali na ulici Biskupskou. „Tam jeden z mladíků začal nahlížet do zaparkovaných vozidel a společně pak se zaujetím sledovali výlohu prodejny zlata a stříbra," dodal Machů.

Poté jejich kroky směřovaly ke vstupu do domu, ve kterém sídlí prodejna zlatnictví. „Tam již zřejmě sebrali odvahu a rozhodli se vloupat do společných prostor domu. Zatímco jeden páčil vstupní dveře, druhý sledoval okolí," uvedl Machů. Jenže poté, co se mladíci do prodejny dostali, tak zjistili, že nemají co ukrást. Vzali tak alespoň časopis a dali se na odchod. O chvíli později je však zadržela policejní hlídka.

Sdílejte článek