Cestování
22/07/2019 Jaroslav Baďura

​10 tipů, aneb co si nenechat ujít v létě ve Velkých Karlovicích

Kde si zpříjemnit letní dny, když se vám nechce cestovat moc daleko? Jedním z hezkých míst doslova za rohem jsou bezpochyby beskydské Velké Karlovice.

Malebná obec obklopená horami a lesy je tradiční zárukou odpočinku, pestré zábavy a kvalitních služeb. Vybrali jsme pro vás deset tipů, co byste letos neměli vynechat, ať už vyrazíte na pár dnů, nebo jen na otočku.

Novinka: Kulíškův dětský park

S dětmi vyzkoušejte novinku letošních prázdnin: nový Kulíškův park, který pobaví caparty i školáky. V areálu u hotelu Pod Javorem jsou pro ně připraveny různé dřevěné herní prvky, obří pískoviště, hudební stěna, kuchyňky, lodičky, oáza u potoka a další. V ceně vstupného jsou i dvakrát denně animační programy. V parku najdete i půjčovnu segwayů a elektrokol, dobře se najíte v restauraci hotelu s venkovní zahrádkou. To vše přímo u cyklostezky Bečva.

Kulíškova naučná stezka

Až si děti dosyta užijí parku, vezměte je na krátkou túru. Kulíškova stezka začíná hned u parku, cestou se dozvíte zajímavosti o fauně CHKO Beskydy. Trasa dlouhá 2,5 km vede kolem hotelu Horal, kde můžete děti odměnit Kulíškovou specialitou (dětský pokrm s plyšovou sovičkou kulíškem v ceně).

Vykoupejte se v „moři“

Dopřejte si zábavu i odpočinek ve Wellness Horal. Denně od 9:30 do 21:30 si můžete užívat koupání v trojici termálních bazénů i relax na venkovních terasách. Od pondělí do pátku v 10:00 se konají i lekce aquafitness. V centru je také klimatizované fitko a saunový svět s nabídkou exotických masáží a Beauty salonem, který láká na nová ošetření ayurvédskou kosmetikou Lakshmi.

Akční ceny na Lanterně a Horalu

V obci najdete širokou škálu ubytování – od apartmánů a penzionů přes pronajímané chalupy až po komfortní hotely. K nejvyhledávanějším patří Spa hotel Lanterna a Wellness hotel Horal, kam míří milovníci kvalitní relaxace a prvotřídní gastronomie. Nyní navíc můžete využít akční ceny ubytování, zahrnující snídani, večeři a neomezený vstup do Wellness Horal. Náš tip: vyrazte na piknik, v hotelu Lanterna vám pro něj připraví koš i s piknikovou mapou.

Wellness den pro zdraví

Pokud nemáte čas na delší dovolenou, dopřejte si alespoň Wellness den – celodenní pobyt ve Wellness Horal s masáží či beauty ošetřením a tříchodovým obědem. I jeden den naplněný odpočinkem se počítá!

Tip: kurzy pečení frgálů

Chcete se naučit péct valašské frgály? Zapojte se do tradičních letních kurzů s pekařkou Resortu Valachy. Konají se o prázdninách každé úterý a sobotu od 10 hodin v Bistru Razula.

Grilování na terase Horalu

Terasa hotelu Horal je místem, kde se můžete občerstvit a spočinout během výletu, užít si pohodu s výhledem do údolí. Středeční prázdninové večery zpříjemní od 18:30 živá hudba, o víkendu od 11:00 grilování. Tip pro majitele elektrokol: na terase je k dispozici dobíjecí stanice.

Maurerův stůl na Lanterně

Udělejte si radost skvostným gastronomickým zážitkem. Nové letní menu zážitkové restaurace Vyhlídka Spa hotelu Lanterna je plné lahůdek, k nimž se servírují špičková vína. Nenechejte si ujít ojedinělou akci Maurerův stůl: známý gastronaut Pavel Maurer vybral v ČR několik pozoruhodných restaurací, které jeho jménem nabízejí hostům nocleh se speciálním menu k večeři. Denně pouze 4 osoby! Víte, že…. Lanterna je také jedním z mála podniků v kraji zařazených v knižní Gastromapě Lukáše Hejlíka?

VALACHY MAN už se blíží

Legendární triatlonový závod u vodní nádrže Balaton v blízkém Novém Hrozenkově je letos dvoudenní, koná se 2. a 3. srpna. Zbývají poslední volná místa, tak neváhejte s registrací. Vzhledem k délce tras je VALACHY MAN závod opravdu pro každého, součástí jsou i závody dětí.

Týden kultury na Valašsku

Dvanáct divadelních představení během sedmi dnů v cirkusovém šapitó nabídne 21. až 27. srpna Týden kultury na Valašsku. Těšte se na Jaroslava Duška, La Putyku, Karla Rodena, Milana Kňažka, Chantal Poullain nebo třeba Kouzelnou školku Michala Nesvadby či legendární Testosteron Městského divadla Zlín. K pobytu ve Spa hotelu Lanterna vstupenka zdarma.

Sdílejte článek