Společnost
19/07/2023 Václav Menšík

Beata Rajská: Klinika Černá perla bude dalším z důvodů k mým návratům do Ostravy

Přední česká módní návrhářka se netají svou náklonností k Ostravě. Do našeho kraje jezdí ráda a nyní bude mít další důvod, aby se pravidelně vracela.

Paní Beato, původem jste z (Česko)Slovenska, zázemí pro svou značku máte v Praze, ale nemohli jsme si nevšimnout Vašeho vztahu k našemu regionu. Čím to je, že Vás v Ostravě můžeme potkat tak často?

O zdraví se mi starají v Moravian Premium Care a s autem jezdím do Best of British Cars. Taky mám v Ostravě a okolí spoustu klientek a přátel, proto se ráda vracím. Ostrava a její okolí má genius loci, který mě pořád láká. Mimochodem Ostrava byla v době mého mládí město, kde jsem si pořídila jeden z prvních klobouků a kde jsem měla i pár randíček. A to se prostě nezapomíná.

Hraje v tom pozitivním vztahu nějakou roli i ta naše ostravská přímost a přímočarost?

Ano, mě prostě baví pracovat s lidmi ze severu Moravy. Ta rázovitost mi vlévá energii do žil. Celkově tady je taková jiná atmosféra a energie.

Setkáváme se v zázemí Moravian Premium Care, proto se nemohu nezeptat. Jaký byl Váš přístup k péči o vlastní zdraví v průběhu let?

Samozřejmě se změnil během let. Srovnávat můj životní styl před dvaceti lety a teď, to opravdu nelze. Samozřejmě se to změnilo k lepšímu. Mnohem více se o sebe starám, dbám na prevenci.

Co Vám v našem zdravotnictví chybí a jak by podle vás mělo zdravotnictví z hlediska pacienta vypadat?

Já mám štěstí, že se setkávám s lidmi, kteří jsou profíci ve svém oboru. Mám hodně přátel a kontaktů, takže musím přiznat, že k lékařům chodím na doporučení od svých přátel lékařů nebo právě s doporučením od Moravian Premium Care. To mi hodně pomáhá. Ale občas se přihodí i náhody, kdy přijdu do styku s lékaři úplně nečekaně a bez doporučení. Takhle jsem poznala například dětskou nemocnici v Motole. Přístup lékařů, sestřiček a personálu, kteří se tam o nás starali, byl skvělý.

Za mě dlouhodobě chybí ve zdravotnictví lepší práce s rezervací času, objednávání k lékaři i důraz na včasnou prevenci. Tedy to, co mně osobně poskytuje Moravian Premium Care.

Víme, že jste jejich dlouholetou klientkou, ale také že majitelky jsou Vašimi zákaznicemi. Prosím, povězte nám, kdy a jak váš vztah začal?

Celé naše přátelství začalo vlastně tím, že jedna z majitelek přišla k nám do butiku ještě na Ovocném trhu. To bylo někdy před šestnácti sedmnácti lety. Chodila k nám často, ale pak se nám na chvilku ztratila. Jak jsem pochopila, to byla doba, kdy odjela z Prahy do Ostravy a věnovala se dceři na mateřské dovolené. Když se po mateřské vrátila, nabídla mi nejen spolupráci na eventech pro ženy, ale hlavně mi později objasnila projekt concierge medicíny Moravian Premium Care, což mě nadchlo.

A co je tím, co Vás nadchlo? Proč jste se rozhodla právě Vy využívat concierge medicínu?

Protože mi vyhovuje tím, jak mi pomáhá plánovat preventivní prohlídky i neplánované návštěvy lékaře. Šetří mi čas a chrání mě před stresovými situacemi. Je to už asi osm let, co jsem v jejich péči a nejdůležitější pro mě je, že jsou tady kdykoliv potřebuji. Mají skvěle zvládnuté procesy a rychle mi pomohou s výběrem lékaře nebo pracoviště, které potřebuji navštívit. A není to jen díky našemu přátelství! Vím, že mí známí, kterým jsem Moravian Premium Care doporučila, a kteří jich využívají, jsou spokojeni úplně stejně jako já. Teď v Ostravě otevřou nádhernou kliniku Černá perla, a to vše posune na ještě vyšší úroveň.

Ano, klinika Černá perla má před otevřením. V čem Vám přijde výjimečná ve srovnání s jinými zdravotnickými zařízením?

Samozřejmě je skvělé, že vše je na jednom místě. Navíc v krásné charismatické budově a povedeném a příjemném interiéru. Stejně jako když navrhuji módu, mám ráda, když se propojí skvělý design s výbornými vlastnostmi, na klinice tedy s perfektními službami.

Design a krása jsou důležité pro psychiku člověka a psychika ovlivňuje i tělesné zdraví.

Budete ji navštěvovat v rámci preventivních programů?

Uvědomuji si důležitost preventivních programů. Dnes mi prevenci jejich zdravotníci organizují v rámci Prahy, a já sama sebe také hlídám v některých směrech ještě po vlastní ose, ale ten komfort nové kliniky v Ostravě a koncept, kdy si obejdete lékaře najednou, mně láká vyšetření absolvovat právě tady. Prevence na Klinice Černá perla se zřejmě stane součástí mé agendy, když budu v Ostravě.

Concierge medicína je hlavně o servisu, zažila jste třeba s Moravian Premium Care nějaký „wow-moment“, něco, co Vás opravdu překvapilo?

Ano. V době pandemie, vlastně na jejím krutém začátku jsme s manželem „podezřele“ onemocněli ve stejný čas. Testy ještě nebyly běžné a už vůbec ne u nás na vesnici. Zavolala jsem do Moravian Premium Care a do pár hodin byl u nás „zdravotní bratr”. Manžel sice trochu vyšiloval, že bude na vesnici poprask, když se nám bude po zahradě pohybovat „kosmonaut“, ale vše proběhlo velmi diskrétně. Zdravotník - od té doby náš oblíbený - se převlekl do ochranného obleku až na naší terase, pak nás otestoval a my jsme během chvíle věděli, že jsme pozitivní. Okamžitě otestoval i naše děti, které ještě projevy neměly, a tím pádem jsme zabránili dalšímu šíření viru.

Paní Beato, jste slavná česká módní návrhářka, Vaše šaty hrdě nosí manažerky, vysoce postavené ženy a celebrity, prozraďte nám, co Vás dnes nejvíce zaměstnává a co Vás nejvíce baví?

Já jen doplním, že mé šaty nosí také lékařky, bankéřky, profesorky, pedagožky a ženy, které mají rády kvalitu a nadčasovost

Sdílejte článek