Sport
05/06/2018 Tomáš Svoboda

Bude lepší se rozejít, trenér Grmela ve Vítkovicích skončil

Přestože od vedení fotbalového klubu MFK Vítkovice dostal nabídku pokračovat v práci, rozhodl se trenér Ludevít Grmela jinak. Po sestupu z druhé ligy u týmu končí.

"Chci Vítkovicím poděkovat nejen za to, že mi loni na podzim nabídly možnost v klubu pracovat, ale také za nabídku v trenérské práci i nadále pokračovat, přestože se nám nakonec těžkou situaci zachránit nepodařilo," uvedl pro klubový web Ludevít Grmela.

Jak dále dodal, nabídky pokračovat v ostravském angažmá si vážil.

"Právě proto, že se nám cíl splnit nepodařilo a neumístili jsme se mimo sestupové pásmo, jsem toho názoru, že bude pro obě strany lepší se v dobrém rozejít. Přeji Vítkovicím nadále jen to dobré," doplnil Grmela.

Trenér Grmela začal na podzim svoje působení v Ostravě velmi úspěšně. Za výhry nad Příbramí, Olympií Praha a Frýdkem-Místkem dokonce získal ocenění pro Trenéra měsíce října. Vítkovice však prakticky neustále doháněly manko, které nabraly hned na startu sezóny.

Zachránit se nakonec mohly v posledním kole, ale v přímé bitvě bylo lepší domácí Ústí nad Labem, které vyhrálo jasně 4:0.

Samotný klub trenérovo rozhodnutí přijal. "Také my děkujeme trenéru Grmelovi za odvedenou práci. Jeho rozhodnutí respektujeme a můžeme jen doplnit, že obě strany vůbec nevylučují, že se ke spolupráci opět v budoucnu vrátí," sdělil předseda představenstva Pavel Filipčík.

Podle něj Vítkovice nyní pracují na výběru vhodného kandidáta, který se ujme trenérské pozice. "Zatím je předčasné cokoliv sdělovat, jakmile vhodného kandidáta najdeme a uzavřeme s ním dohodu, jeho jméno veřejnosti sdělíme," uzavřel Filipčík.

Sdílejte článek