Společnost
25/02/2022 Petr Sobol

​Byla to dredatá koule. Teď je z malého bišonka roztomilý „cukrouš“

Psí příběh s happy endem se stal na jedné vesnici na Krnovsku. Maličký bišonek, který byl neuvěřitelně zarostlý a zadredovaný, je teď k nepoznání.

„Muselo se mu hrozně chodit i celkově žít. Byla to doslova tvrdá ztuhlá krusta dredů po celém tělíčků. Ani si nedokážeme představit, jak musel trpět v létě nebo při obyčejné chůzi, když měl ty tvrdé chuchvalce všude v podpaží,“ řekla na adresu pejska dobrovolnice Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat Barbora Tocauerová.

Dobrovolnice byly před týdnem u majitelky psa, domluvy ale nepomohly. Nenechala si nic vysvětlit, nechtěla pomoct s odchytem ani s následným ostříháním. „Pejsek by se musel odchytit přes tyč nebo sedaci, jinak se na něho nedalo sáhnout, bylo to totiž divoké neodchytitelné zvířátko. Paní nás v podstatě vyhodila,“ prozradila Barbora Tocauerová.

Když to nešlo po dobrém, tak do akce nastoupila Krajská veterinární správa, která zareagovala okamžitě. „Jeli se tam podívat a hned na místě se s paní domluvili, že nám pejska předá a my se postaráme dál. Dokonce si ještě následující den ověřili, že nám paní skutečně volala, aby se s námi domluvila. Ano, paní volala, domluvili jsme se a hned další den jsme si pro pejska jeli,“ pokračovala Barbora Tocauerová.

Nakonec se odchyt podařil do klece přes spoustu voňavých masových dobrot a pes tak zamířil na veterinu. Tam šel pod narkózu a konečně se mohl zbavit svého tvrdého dredu.

Dnes je z bišonka Charlieho doslova cukřík. „Je to tak nesmírně sladké a miloučké zvířátko, že je těžké uvěřit, že žil jako celoroční venkovní divoký pejsek, co na sebe nenechal ani sáhnout. Teď by vás nejraději pořád pusinkoval a mazlil se a hladil tlapičkami,“ dodala Barbora Tocauerová.

Pes má zhruba čtyři roky a váží pět kilogramů. Oholená srst přitom vážila 1,5 kila! „Je to opravdu mazel největší. Sice už má to nejhorší za sebou, jen ten sestřih je trošku oškubaný, ale v novém domově by si ho už noví páníčci mohli dát do pucu v pořádném profi salónu, aby bylo vidět, jak nádherný cukrový heboučký bišonek to je,“ uzavřela Barbora Tocauerová.

Sdílejte článek