Byznys
19/11/2019 Tomáš Svoboda

Developer investuje 2 miliardy do zóny v Hrušově. Vznikne tam 700 pracovních míst

Developerská společnost Contera dnes na tiskové konferenci v Ostravě oznámila zahájení prací na obnově brownfieldu v Hrušově, kde během pěti let vznikne minimálně 700 nových pracovních míst.

Budoucí areál Contera Parku Ostrava D1 vyroste v blízkosti dálnice D1 v oblasti bývalých znehodnocených průmyslových zón.

„S oživováním brownfieldů máme bohaté zkušenosti, vznikla tak větší část našich areálů. Těšíme se, že oživíme další opuštěné místo,“ uvedl Tomáš Jirků, CEO a partner společnosti Contera.

Contera Park Ostrava D1 je společným projektem firmy Contera a jejího partnera TPG. První hala by měla být hotová ve třetím čtvrtletí roku 2020. Dokončení celé první fáze výstavby je plánováno na konec roku 2023. Projekt o rozloze 140 000 m2 bude kompletně dokončen v roce 2025.

Celková investice by měla dosáhnout dvou miliard korun, za které budou postaveny průmyslové haly pro skladování a lehkou výrobu, dále „flexispace objekty“, které kombinují skladovací prostory s administrativou nebo obchodní částí i prostory určené pro vědeckotechnologické účely.

„Původně sociální brownfield opět ožije lidmi a bude smysluplně využit, což mne velmi těší. Navíc, plánované moderní logistické centrum přinese nejen sedm stovek nových pracovních míst v logistice a výrobě, ale díky administrativnímu komplexu s charakterem technologického parku v areálu vzniknou i místa s vyšší přidanou hodnotou,“ sdělil ostravský primátor Tomáš Macura.

Město Ostrava původně vyhlásilo výzvu k podání nabídek na realizaci investičního záměru v daném území v září 2017. Následně vybíralo ze čtyř nabídek od renomovaných mezinárodních investorů.

Na základě multikriteriálního vyhodnocení uzavřelo v listopadu 2018 kupní smlouvu s investorem, který podal nejlepší nabídku. Contera zaplatila městu za pozemek o rozloze 35 hektarů 255 milionů korun.

Historicky vzato, navazuje Contera na své předchozí aktivity v Moravskoslezském kraji. V roce 2012 dokončila akvizici Contera Parku Ostrava City a o rok později zahájila realizaci tohoto projektu. Do portfolia firmy patří také objekt Výstavní property ve Vítkovicích a Contera Park v Mošnově.

Sdílejte článek