Auto
07/02/2023 Petr Sobol

Do Ostravy míří E-Mobilita 2023. Nabídne bohatý doprovodný program

Ve středu 15. února bude Černá louka v Ostravě hostit diskuzní fórum na téma ekologizace dopravy v Moravskoslezském kraji. Akce je určena především odborné veřejnosti, vedení měst a obcí Moravskoslezského kraje, zástupcům firem, ale i širší veřejnosti.

Odborný program konference doplní doprovodné aktivity v podobě dynamických i statických prezentací aut a služeb. Jeho první část proběhne od 8:00.

Představí se zástupci značky Kia, kteří ve spolupráci se svými lokálními dealery přivezou bateriové elektromobily EV6 a Niro EV. Na místě se veřejnost bude moci přihlásit k testovacím jízdám nebo se informovat o tom, co auta nabízejí. Pan Jakub Řehounek, Business Development Manager společnosti Kia Czech, představí tyto elektromobily také v rámci odborného bloku.

Z jiné kategorie, takzvaných užitkových vozů, dorazí novinka na trhu, ID. Buzz Volkswagen, čistě elektrický, vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro jednotlivce, firmy i živnostníky. Tento krasavec se vyznačuje nulovými emisemi, inovativní konektivitou s aktualizacemi Over-the-Air² prostřednictvím služeb We Connect³ a Car2X, novými inteligentními asistenčními systémy i kompaktními rozměry pro pocit velkého vnitřního prostoru.

Své vozy představí také zástupci odborných a zájmových organizací; osobní elektroauta Asociace elektromobilového průmyslu, dále Výzkumné energetické centrum v čele s panem Ochodkem přiveze vodíkovou Toyota Mirai, elektroauta Volkswagen ID 4 150kW a Škoda Enyaq iV 150 kW.

Kompletní sortiment protipožárních systémů pro vozidla (včetně elektromobilů), bateriová uložiště i nabíjecí stanice švédského výrobce Dafo nabídne firma Glaspo Trade.

Odpolední program se po 13 hodině přesune do Centra bezpečné jízdy Libros Ostrava, kde se bude testovat, jezdit, ověřovat i zkoušet. Návštěvníky budou čekat zkušební jízdy hybridními i elektro auty, a to jak na kluzném asfaltovém polygonu, tak na terénním polygonu. Chybět nebude ani občerstvení.

Sdílejte článek