Společnost
18/05/2024 Petr Broulík

Festivalová jízdenka, stany nebo koloběžky. Na Colours of Ostrava vyrazí i speciální vlak

Foto: Vladimír Pryček

Návštěvníky prestižního hudebního festivalu Colours of Ostrava pochopitelně vždy zajímá, jak se na festival či z festivalu dostanou. Zejména ty, kteří do Ostravy přijíždí z okolí či jiných míst republiky, případně ze zahraničí. Zajímají je také možnosti ubytování.

Dopravní podnik Ostrava posílí v době festivalu noční spoje městské hromadné dopravy z centra Ostravy a festivalového areálu. Přitom bude ve spolupráci s pořadateli Colours of Ostrava organizovat noční spoje tak, aby navazovaly každý den na ukončení programu festivalu.

Návštěvníci si také mohou pořídit speciální festivalovou jízdenku na MHD za 250 korun na celý festival. Jízdenky je také možné zakoupit on-line na stránkách DPO a festivalu.

Ve spolupráci se společnosti Heimstaden bude festival Colours of Ostrava opět organizovat speciální rozvozy v nočních hodinách, a to autobusy do Ostravy-Poruby, Karviné, Orlové, Havířova a Frýdku-Místku. Zájemci o noční spoje si jen budou muset koupit místenku v předprodeji on-line nebo při konání festivalu ve stánku Doprava/Transport point před hlavní bránou. Spoje budou odjíždět z ulice Železárenská, všechny zastávky budou asi 300 metrů od hlavní brány.

Výtěžek z prodeje jízdenek v hodnotě 30 korun pomůže projektu S námi domů, který je určen pro mladé lidi opouštějící brány dětských domovů, domů na půl cesty nebo pěstounskou péči.

Na Colours pojede z Prahy zvláštní vlak

Pro návštěvníky, kteří pojedou na festival z Prahy, bude vypraven speciální festivalový vlak Colours Expres, který vyjede z hlavního nádraží v Praze 17. července dopoledne.

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou také využít sdílených kol společnosti Nextbike. V blízkosti areálu najdou dvě stanice Nextbike - na Hlubině a u nové lávky přes Ostravici. Na obou stanicích získají dokonce bonus 15 minut zdarma navíc. A pokud tam kolo dovezou nebo si ho odtud půjčí, získají nad standardních 15 minut dalších 15 minut zdarma - celkově tedy 30 minut zdarma.

Návštěvníci si mohou vyzvednout festivalovou pásku už od 15. července u Hlavního nádraží v Ostravě, ale také v síti knihkupectví Luxor v Praze, Brně a Ostravě. Lidé cestující speciálním Colours expresem z Prahy pásku získají během cesty ve vlaku. Vyhnou se tak případným dlouhým frontám u pokladen a vstupech na festival.

Návštěvníci festivalu mohou nocovat ve třech kempech

Řada lidí využívá v letním počasí i možnost ubytování v době festivalu „na divoko“, a právě pro ně budou fungovat tři festivalové kempy. První kemp Chill Village bude stát v blízkosti festivalového areálu a nabídne zařízené glampingové stany. Jejich součástí jsou nafukovací jednolůžkové nebo dvoulůžkové matrace s bavlněným prostěradlem a polštářem. Stany pojmou až pět osob.

Kemp na Slezskoostravském hradě nabídne místo pro stavbu stanů. K dispozici budou i místa pro stání obytných vozů. Od roku 2023 je otevřena lávka zezadu od festivalového areálu v Dolních Vítkovicích směrem ke Slezskoostravskému hradu a díky této nové vstupní bráně budou návštěvníci stále v pohodlné docházkové vzdálenosti od areálu, ale zároveň dost daleko, aby je nerušil jeho případný hluk. K dispozici ubytování „v podhradí“ je i elektrické připojení.

Kemp Tent Inn Village v areálu Slezskoostravského hradu nabídne pronájem již postavených stanů a základního kempingového vybavení. Ve všech kempech je k dispozici sociální zařízení, sprchy, WC, základní kuchyňské spotřebiče a dobíjecí stanice.

Festival opět umožní zdarma vstup seniorům a nabídne park pro děti

Projekt Colours bez bariér nabízí speciální služby pro návštěvníky festivalu se zdravotním znevýhodněním. Loni servisu využilo 850 osob s pohybovým, zrakovým nebo sluchovým postižením i lidé s poruchou autistického spektra.

Festival opět nabídne tradiční sobotní vstup zdarma pro osoby starší 65 let, v roce 2023 jich přišlo přes dvanáct set. Festivalu se pravidelně účastní i děti, pro které festival připravuje ČEZ Family Park se speciálním dětským programem. V roce 2023 festival navštívilo celkem 4 212 dětí.

Sdílejte článek