Sport
08/03/2023 Petr Sobol

Hokejová reprezentace se vrátí do Ostravy, před MS dvakrát vyzve Slováky

Loňské České hokejové hry se hrály v Ostravě, ve které fanoušci vytvořili národnímu týmu parádní kulisu. Turnaj se sice letos přesune do Brna, výběr kouče Kariho Jalonena se však do Ostravy vrátí. Odehraje tady dva zápasy se Slováky.

Do začátku letošního mistrovství světa v hokeji, které se bude hrát ve Finsku a Lotyšsku, zbývají ještě dva měsíce. Příprava však začne už v dubnu.

Český tým nejprve dvakrát změří síly s Německem a pak se v rámci Euro Hockey Challenge dvakrát utká se Slováky. Oba zápasy (20. a 21. dubna) se budou hrát v Ostravě-Porubě (v RT Torax Aréně), vždy od 17:10.

Následovat budou dva duely s Rakouskem a květnové České hokejové hry, které se loni konaly v Ostravar Areně. Tentokrát proběhnou v Brně. „Čeká nás poměrně náročná příprava směřující k vrcholu sezony v podobě mistrovství světa. Rozhodli jsme se vytvořit pomyslnou základnu pro celou přípravu v Brně, kde nám Kometa poskytne ideální podmínky pro trénink, jak na ledě, tak i mimo led,“ uvedl v tiskové zprávě reprezentační manažer Milan Hnilička.

Mistrovství světa Češi zahájí v pátek 12. května v derby se Slovenskem.

Sdílejte článek