Auto
09/12/2021 Petr Sobol

Hyundai v Nošovicích v příštím roce navýší výrobu a přijme přes sto nových zaměstnanců

Navzdory komplikované situaci v autoprůmyslu se nošovické automobilce Hyundai daří odolávat současné krizi.

V příštím roce závod plánuje nárůst počtu vyrobených aut. Zrychlení linek přinese i nábor nových zaměstnanců.

Nošovická automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) eviduje velkou poptávku ze strany zákazníků. O letošním oživení výroby svědčí také fakt, že už na počátku listopadu překonal nošovický závod počet aut vyrobených za celý rok 2020. Od ledna do listopadu vyrobil 257 000 vozů, což je o 19 % více ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Automobilka navíc očekává, že v příštím roce se výroba dostane na „předcovidovou“ úroveň.

„Situace v automobilovém průmyslu a na světových trzích se neustále mění. I přes tuto nestabilitu se nám v HMMC daří v dosavadním průběhu roku držet výrobu na úrovni, kterou stanovuje výrobní plán. Podmínky na trhu budou i nadále složité, ale o naše vozy je velký zájem a očekáváme, že v příštím roce počet vyrobených aut stoupne,“ řekl prezident HMMC Cheolseung Baek.

Nošovická automobilka pružně zareagovala na turbulentní situaci v autoprůmyslu a aktuální dostupnost konkrétních dílů. Přizpůsobovala plán produkce, posílila skladové zásoby a rozšířila dodavatelský řetězec, nebylo tak nutné zastavovat výrobu či rušit směny.

S ohledem na navýšení výrobního plánu a zrychlení linky, ze které sjíždí vyrobené vozy, předpokládá společnost HMMC v příštích měsících nábor přibližně 120 nových zaměstnanců do výroby. Automobilka nabízí v rámci Moravskoslezského kraje nadprůměrné mzdy, která na pozici operátora v prvním roce dosahuje 36 tisíc korun. K tomu navíc firma nově přidává náborový příspěvek pro dělnické pozice ve výši 20 tisíc korun.

Sdílejte článek